Vali Ok Attı

Bolu Valisi Aydın Baruş, Aladağ’da devam eden öğrenci kamplarını ziyaret ederken gençlerle bir araya gelerek onlarla birlikte ok attı.

Vali Ok Attı
 
Vali Aydın Baruş, Başbakanlık Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından Aladağ’da düzenlenen ’Uluslararası Öğrenciler Yaz Okulu’ ile Türkiye’nin farklı illerinden gelen öğrencilerin bulunduğu öğrenci kamplarını ziyaret etti. 90 ülkeden 250 öğrencinin bulunduğu çam ormanları arasındaki kamp bölgesini ziyaret eden Vali Baruş gençlerle sohbet etti. Yaz kamplarının yapıldığı Aladağ’da bulunan Kamp Eğitim Tesisleri’ne giden Vali Baruş burada da Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem ile birlikte öğrencilerin aktivite alanlarında incelemelerde bulundu. 374 öğrencininin bulunduğu kamp alanını gezen Vali Baruş gölde kanoya binen gençleri ilgiyle izledi. Vali Baruş dans, kano ve okçuluk gibi etkinliklerin yer aldığı alanlara geldiğinde öğrencilerin isteklerini kıramayarak ok attı. 4 atış yapan Vali Baruş öğrencilerden büyük alkış aldı. Vali Baruş kampta öğrencilerle birlikte çam fidanı da dikti. Öğrencilere kamp hayatının en iyi tecrübelerden biri olduğunu anlatan Vali Baruş, şöyle dedi:
 
"Buraya gelmeden önce belki de yıldızların bu kadar parlak olduğunu bilmiyordunuz. Şehir ışıklarından onların o kadar parlak olduğunu göremiyordunuz. Şehir atmosferinde doğal olarak yerden kaynayan suyu görme imkanınız da yok. Burada yabani hayvanları da görme imkanı buluyorsunuz. Kamp belki de hayatınızın en iyi tecrübelerinden birisi olacak. Burada ayrıca yeni arkadaşlıklar edinecek, telefon olmadan sohbet etmenin tadına varacak, televizyon ya da modern yaşamın izleri olmadan arkadaşlarla sohbetin ne kadar güzel bir şey olduğunu göreceksiniz. Böyle bir deneyimi hayatınızda yaşayacak inanın çok az zaman olacak. Hayat insanı öyle meşgul ediyor ki bir daha böyle bir yaşam deneyimi edinme imkanınız olmayabilir. Burada size verilen tavsiyeleri iyi özümseyin."
Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2015, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER