Vali Güzeloğlu Mersin'e Veda Etti

Valiler Kararnamesi ile Kocaeli’ye atanan Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu için düzenlenen veda töreninde duygusal anlar yaşandı.

Vali Güzeloğlu Mersin'e Veda Etti
Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan Valilik Konağı’nda gerçekleşen törene, Vali Vekili Cezmi Türk Göçer, Vali Yardımcıları, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Burhanettin Kocamaz, Emniyet Müdürü Hasan Hüseyin Bahar, Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Vali Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu konaktan çıktığı sırada engellilerden oluşan bir grup çevresini sardı. Güzeloğlu ve eşi, engellilerle hatıra fotoğrafı çektirip sohbet etti. Güzeloğlu, 4,5 yıl Mersin’de büyük bir gurur ve onurla görev yapma şerefine nail olduğunu söyledi. Çalışma süresi boyunca özveri ile görev yaptığını belirten Vali Güzeloğlu, "Bizim gerek inancımız, gerek yönetim anlayışımızla hep buna talip olduk. Tabelaya değil, gönüllere, yazılara değil sözlere talip olduk. Bu sevgiye talip olduk. İnsanımızın yüreğindeki özüne, o güzelliğine dönük bir yolcuğumuzu ve arzumuzu ve niyetimizi her nerede olursa olsun hayata geçirmeye hem de bunu size paylaşmaya çalıştık" dedi
 
Güzeloğlu’nun konuştuğu sırada ise eşi Ayşe Güzeloğlu’nun da duygulu anlar yaşaması dikkat çekti. Kendisi ile vedalaşanların duygulu anlar yaşadığını gören Güzeloğlu, ’Ağlamayın’ uyarısında bulundu. Güzeloğlu, törene grup halinde gelen Muharip Gazilerle de Güzeloğlu’na sevgi gösterisinde bulundu. Eşi ile birlikte kentten ayrılan Güzeloğlu’na kalabalık bir grup Mersin çıkışına kadar araçlarla eşlik etti.
Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2014, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER