banner51

Vali Çınar Suçlulara Cezaları Verilecek

BARTIN Irmağı'nın siyaha bürünmesinin ardından başlayan balık ölümleri devam ederken Bartın Valisi Ali Çınar, yaptığı açıklamada suçular en ağır şekilde cezalandırılacaktır açıklamasında bulundu....

Bartın Irmağı'nın geçtiği Orduyeri Mahallesi Çağlayan mevkiinde su yüzeyinde yaşanan kirlilikle beraber geçtiğimiz günlerde başlayan balık ölümleri artarak devam ediyor. Suyun siyaha döndüğü ve çevreye kötü kokuların yayıldığı bölgede telef olan yüzlerce balık kıyıya vurdu. Bir haftadır devam eden balık ölümlerinin artarak devam etmesi vatandaşları da tedirgin etti. Bölge halkı da yüzlerce balığın telef olmasına tepki göstererek yetkililerin çözüm bulmalarını istedi.
 
Yüzlerce balığın telef olmasının ardından soruşturma başlattıklarını belirten Vali Çınar,Irmakta yaşanan balık ölümlerinin sonrasında gereken talimatları verdim.Yaşanan balık ölümlerini incelemek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan iki uzman geldi. Bartın Irmağı'ndaki siyah akıntı ve balıklardan numune aldılar. Bu konunun mutlaka takipçisi olacağız. İncelemelerimiz devam ediyor. Sorumlulara en ağır cezalar verilecek dedi. 
 
Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2013, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER