banner51

Vali 6 Çocuk İstedi

Sivas’ta bedensel engelli 47 yaşındaki Coşgun Gökçe ile 38 yaşındaki Serpil Atik çifti nikah kıydı. Çiftin nikah şahitliğini yapan Vali Alim Barut, çiftten 6 çocuk sahibi olmalarını istedi.

Vali 6 Çocuk İstedi
 
Sivas’ta yaklaşık 6 ay önce görücü usülüyle tanışan malulen emekli Coşgun Gökçe ve Serpil Atik çifti, Sivas Belediyesi nikah salonunda düzenlenen törenle dünyaevine girdi. 2 yaşında geçirdiği çocuk felci nedeniyle sol bacağı diğerinden kısa olan Çoşgun Gökçe ve 5 yaşında gerçirdiği trafik kazası nedeniyle sol ayağında protez bulunan Serpil Atik çiftinin nikah şahitliğini Sivas Valisi Alim Barut yaptı. Vali Barut törende yaptığı konuşmada yeni evli çifte mutluluklar dileyerek şöyle dedi:
 
"Ben şimdiden 3 tane çil çil yavrunun olacağını umut ediyorum. Birisi aile için, birisi devlet için, birisi millet için. 4 olursa iyi olur. 5 olursa ala olur. 6 olursa daha ala olur. Tebrik ediyorum ve Allahtan sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum" dedi.
 
Vali Barut daha sonra bedensel engelli çifte evlilik cüzdanlarını vererek eşi Miyase Barut ile birlikte çiftle fotoğraf çektirdi.
 
’SAYIN VALİM ÇOK İSTİYOR’
 
Büyük mutluluk yaşadığını belirten damat Çoşgun Gökçe, "Ailelerimiz vasıtasıyla tanıştık ve daha sonra evlenmeye karar verdik. İnşallah Allah tamamına erdirir ve mutlu bir yuva kurarız" dedi. Damat Gökçe Vali Barut’un 6 çocuk önerisiyle ilgili ise, "Sayın Valim çok istiyor tabi ki. İnşallah olur " dedi. Gelin Serpil Atik çok heyecanlı ve mutlu olduğunu belirterek, "Allah herkese nasip etsin" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER