'Vahşeti Yapanlara Hak Ettikleri Ceza Verilmeli'

Van’ın Erciş İlçesi’nde geçen 9 Aralık’ta boğazı kesilerek öldürülen 21 yaşındaki Büşra Çiftçi Kızılkaya’nın annesi Nedime Çiftçi, bu vahşeti yapana hak ettiği cezanın verilmesini istedi. Anne Çiftçi, "Bu vahşeti yapanlara öyle bir ceza vermeliler ki, örnek olsun, bir daha da öyle bir kötülük yapamasınlar. Bizim kızımıza yapılanlar, Özgecanlara da yapıldı. Devlet ne yapacaksa yapsın. Bir daha da böyle canilik yapamasınlar" diye konuştu.

'Vahşeti Yapanlara Hak Ettikleri Ceza Verilmeli'
Adnan Menderes Mahallesi’nde bulunan TOKİ konutlarının 4’üncü Etap K1 3 numaralı dairede 9 Aralık 2014 günü meydana gelen olayda, 3 aylık evli olan Büşra Çiftçi Kızılkaya, evine gelen kişi veya kişilerin bıçaklı saldırısına uğradı. Boğazından ve vücudunun çeşitli yerlerinden ağır yaralanan genç kadın, komşularının haber vermesi üzerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılırken, yolda hayatını kaybetti.
 
Büşra Çiftçi Kızılkaya’nın ölümüyle ilgili polis geniş çaplı soruşturma başlattı. Görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda, genç kadının eşi Emre Kızılkaya’nın işlettiği marangozhanede işçi olarak çalışan B.F. gözaltına alındı. B.F. sorgusunda, cinayetle ilgisinin bulunmadığını söylerken, cebinden ise 5 bilezik çıktı. B.F., sevkedildiği mahkemece ’canice adam öldürmek ve yağma’ suçlarından tutuklandı.
 
BİZİM KIZIMIZA YAPILANLAR ÖZGECAN’A DA YAPILDI
 
Soruşturma halen devam ederken baba Dilaver Çiftçi, sürekli emniyete ve savcılığa gittiğini, fakat cezayla ilgili bir gelişmenin olmadığını söyledi. Anne Nedime Çiftçi, "Bu vahşeti yapanlara öyle bir ceza vermeliler ki örnek olsun bir daha da öyle bir kötülük yapamasınlar. Bizim kızımıza yapılanlar Özgecanlara da yapıldı. Devlet ne yapacaksa yapsın. bir dahada böyle canilik yapamasınlar" diye konuştu.
 
AĞLAMAYA DEVAM EDECEKLER
 
Erciş’in kadın Belediye Başkanı DBP’li Diba Keskin de aileyi ziyaret ederek soruşturma ile ilgili gelişmeler hakkında aileden bilgi aldı. Başkan Keskin, "Erciş’te hunharca bir cinayet işlendi ve hala bir gelişme yoksa onlar ağlamaya devam edeceklerdir. Çünkü adaletin yerini bulması lazım. Biz Özgecan’ın ailesine, aynı gün Çermik’te ve başka yerlerde de yaşananlardan dolayı o ailelere de sabırlar diliyoruz. Ölenlere Allah’tan rahmet diliyoruz ve biz bütün olarak kadın erkek bu şiddetin karşısında olmadıkça bu şiddet, bu terör son bulmayacaktır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER