banner51

Uyuşturucu ile Mücadele Çalıştayı

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde 8 bakanlık tarafından ’Uyuşturucu ile Mücadele Yerel Koordinasyon Çalıştayı’ düzenlendi. Çalıştayda konuşan Kamu Diplomasisi Koordinatörü Cemalettin Haşimi, "Bir Ülkede 1 kişi dahi uyuşturucu kullanıyorsa, bağımlıysa, bu bir devletin baştan sona, aşağıdan yukarıya kadar başarısızlığını gösterir" dedi.

Uyuşturucu ile Mücadele Çalıştayı
Gölbaşı Vilayetler Evi’nde 8 bakanlığın ortak düzenlediği ve 2 gün süren çalıştay İçişleri, Sağlık, Aile ve Sosyal Politikalar, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor, Adalet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı gerçekleştirdi. Çalıştayın ilk gün tolantısında TBMM Sağlık ve Aile,Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar tarafından ’Uyuşturucu ile Mücadele Acil Eylem Planı’ ile ’Uyuşturucu ile Mücadele’de dünyadaki örnkelerinden açıklamalarda bulundu. KOM Dairesi Başkanlığı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Cengiz Erişir ise çalıştayda ’ Uyuşturucu ile Mücadele ve Verilere göre Türkiye Boyutu’nu anlattı. İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Aziz Yıldırım da uyuşturucu ile mücadele için İçişleri Bakanlığı’nın görevlerini anlattı.
 
Aile ve Sosyal Politakalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ömer Bozoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Serhat Ayrım, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Remzi Akçin de uyuşturucu ile mücadelede bakanlıklarının mücadele yöntemlerini anlattı. Düzenlenen çalıştayın ikinci gün toplantısında Yeşilay Genel Müdürü Savaş Yılmaz , Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) uygulamasını anlattı. Kamu Diplomasisi Koordinatörü Cemalettin Haşimi Uyuşturucu ile Mücadelede iletişim konusuna değindi. Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu ile Sakarya Vali Yardımcısı Şakir Özdikici de İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu’nun örnek uygulamalarını anlattı.
 
Çalıştayın ikinci gününde Kamu Diplomasisi Koordinatörü Cemalettin Haşimi konuşmasında, "Bir Ülkede 1 kişi dahi uyuşturucu kullanıyorsa, bağımlıysa, bu bir devletin baştan sona , aşağıdan yukarıya kadar başarısızlığını gösterir. Yıllardır uyuşturucu kullanıp bir günde, birkaç haftada kurtulanlar var. Önemli olan Uyuşturucuyu beyinde bitirmek gerekir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER