banner51

Uyuşturucu Bağımlısı Mescit Açtı

Mersin’de, düştüğü uyuşturucu batağından tedavi görerek kurtulan 2 çocuk babası Ahmet Koçak (39), kendi imkanları ve hayırseverlerin desteğiyle Devlet Hastanesi yanındaki bir mekanı mescide dönüştürdü.

Uyuşturucu Bağımlısı  Mescit Açtı

Evli ve 2 çocuk babası Ahmet Koçak, küçük yaşta başladığı uyuşturucu alışkanlığından, Sağlık Bakanlığı’nın da desteği ile tedavi görerek kurtuldu. 14 yıl sonra uyuşturucu illetinden kurtulan Koçak, iyileştikten sonra eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen’in de yardımı ile Mersin Devlet Hastanesi’nde taşeron firmada temizlik işçisi olarak çalışmaya başladı. Bu arada Koçak, Mersin Devlet Hastanesi’nin yan tarafında bulunan ve madde bağımlılarının mekanı haline gelen yeri ise mescit yapmak için harekete geçti. Mekanın sahibi ile görüşerek onun da rızasını alan Koçak, çevrede bulunan vatandaşların ve hastane yönetiminin de desteği ile içini döşeyerek, hasta ve hasta yakınlarının ibadetlerini rahatça yapabilecekleri bir mekan haline getirdi.

 
Amacının, hasta ve hasta yakınlarına ibadetlerini rahatça yapabilmeleri için yardımcı olmak olduğunu belirten Koçak, gün boyunca onlarca insanın burada namaz kıldığını söyledi. Kimilerinin de namaz sonrası Kur’an-ı Kerim okuyarak dua ettiğini anlatan Koçak, mescidi açtıkları için çok olumlu tepkiler aldıklarını da kaydetti. Uyuşturucu kullanan ya da kullanma aşamasında olan gençlere de seslenen Koçak, "Ben daha önce uyuşturucu kullanıyordum ama tedavi olarak bıraktım. Uyuşturucu kullananlar bıraksınlar, kullanma aşamasında olanlar ise başlayıp hayatlarını karartmasınlar. Uyuşturucu gerçekten çok kötü bir alışkanlık. Sonu kesinlikle ölümle bitiyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2013, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER