banner51

'Utanç Duvarı' Gitti

Kocaeli'nin Karamürsel İlçesi'ne bağlı Ereğli Mevkii'nde yazlık evleri bulunanların hemen önündeki sahile AK Partili Büyükşehir Belediyesi'nce tahta perde çekilerek yaptırılan ve bölgede 'Tesettür Plajı' olarak adlandırılan Kadınlar Plajı, sezonun sona ermesiyle kaldırıldı.

'Utanç Duvarı' Gitti

Tahta perdelerin kaldırılmasıyla burada evleri olanlar yeniden deniz manzarasına kavuşurken, plajın önümüzdeki yıl da aynı yere kurulup kurulmayacağı konusunda açıklama yapılmadı. 

Ereğli bölgesinde önünde ev olmayan daha uygun yerler bulunmasına rağmen, yazlık evlerin hemen önüne kurulan ve sadece kadınların yararlanması amaçlanan plaj büyük tepki çekmişti. Tahta perdelerle evlerinin önündeki deniz manzarası kapanan vatandaşlar büyük tepki gösterirken, tahta perdelere '2012 model utanç duvarı' yazısı yazılmıştı. Bir süre sonra da gece çıkan fırtıdana tahta perdeler yıkılmış, belediye yetkilileri tahta perdeleri tutan demirlerin civatalarının sökülmesi nedeniyle tahta perdelerin yıkıldığını ile sürmüştü.
 
Protestolara yol açan plajın tahta paravanları dün söküldü. Okulların açılmasıyla buradaki evlerinden taşınan yazlık sahiplerinden bazıları, sökümü yapan görevlilerin plajın önümüzdeki yıl da aynı yere yapılacağını söylediğini belirtti. Ancak belediye yetkililerinden bu konuda henüz bir açıklama yapılmadı.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2012, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER