'Ustam İzindeyiz'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek amacıyla 2 Ocak’ta Osmaniye’den Ankara’ya tek kişilik yürüyüş eylemi başlatan İmam lakaplı Hüseyin Çelik, bugün Aksaray’a geldi.

'Ustam İzindeyiz'

 

AK Parti Gençlik Kolları ve Kadın Kolları tarafından Makas kavşağında karşılanan Hüseyin Çelik, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a destek için böyle bir eylem başlattığını belirterek şöyle konuştu: “Şu an ben, Türkiye Cumhuriyetimizin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye destek amaçlı yürüyüşümde Osmaniye’den Ceyhan, Adana, Pozantı, Ulukışla ve Aksaray’a gelmiş bulunuyorum. Aksaray her ne kadar soğukta olsa insanların yüreği ve gönülleri o kadar sıcak ki her zaman Sayın Başbakanımızı ağırladıkları gibi bizleri de ağırladılar. Bu yola çıkmamızın sebebi ben evimden kısa kollu tişörtümü, eşofmanlarımı, şortlarımı Dubai’de havuza girmek için almadım. Ben Dubai’ye tatile gitmiyorum. Dubai’ye gidecek kadar aklımı peynir ekmekle yemiş değilim. Ben haddimi bilmeliyim, karşıdaki de haddini bilmelidir. Bir militanca adliye sarayları içerisinde marjinal grupların yapmış olduğu beyanatları dağıtarak görev yapılmaz. Ben o dağıtan arkadaşa söylüyorum. Meydanlarda burada mikrofonlar önünde, masa başında siyaset yapalım. Cemiyetçilik yapalım, sen kendi görüşünü, biz kendi görüşümüzü beyan edelim."
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin üzerinde oyunlar oynandığını anlatan Çelik, şunları söyledi: "Ama bugün sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin üzerinde değil, bugün Marmaray, İstanbul’da 3’üncü havalimanımız, 3’üncü köprümüzü, İstanbul İzmir Otoyolunu ve garip gurabaya bakan gelecekte bir Erdoğan’sız bir iktidar, Erdoğan’sız bir Türkiye Cumhuriyeti düşünülüyor. Eğer böyle bir şey varsa burada yazıldığı gibi, ‘Ustam izindeyiz, seni yedirmeyiz"
 
 
 
PARALEL DEVLET VAR
 
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdulsamet Kılıç ise Aksaray’ın da başbakanın arkasında olduğunu belirterek şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş bir başbakanına şu an devlet içerisinde çöreklenmiş paralel devlet dedikleri bir yapı tarafından bir darbe yapılmak istenmiştir ve bu açık ve nettir. Hukuk tanımaz bir hukuk anlayışı ile hareket eden bu insanlar milli iradeye karşı, milletin oy verip de seçerek ülkenin başına getirmiş olduğu hükümete karşı yasama organının içerisinden çıkmış bu yürütme organına karşı bir darbe girişiminde bulunmak istemişlerdir. Sayın başbakanımız da her zaman dik duruşu ile buna müsaade etmemiştir. Çünkü sayın başbakanımızın her zaman ifade ettiği bir husus vardır. Diklenmeden dik durmak. Başbakanımız gücünü milletten almıştır. Bu yüzden biz de millet olarak başbakanımızın bu zor gününde her zaman yanındayız.”
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2014, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER