Usta Aşçılar Alanya'da Yarışıyor

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde düzenlenen 5’inci Uluslararası Altın Kepçe Yemek Yarışması’nda ortaya ilginç tasarımlar çıktı.

Usta Aşçılar Alanya'da Yarışıyor
Alanya Altınkepçe Aşçılar Derneği ve Alanya Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Uluslararası Altın Kepçe Yemek Yarışması, Konaklı Kongre Merkezi’nde yapılan açılış töreniyle başladı. 50 kategoride, 30 farklı lise ve 20 farklı üniversiteden öğrencilerle 17 farklı ülkeden katılımcılarla birlikte 1000 kişinin yer aldığı yarışmada yapılan yemekler, jüri üyelerinin beğenisine sunulacak. Yarışmanın ilk gününde gıda boyası, hamur ve benzeri ürünlerden yapılma ilginç tasarımlar dikkati çekti.
 
SIRADA AVRUPA VAR
 
Organizasyon hakkında bilgi veren Alanya Altınkepçe Aşçılar Derneği Başkanı Mustafa Nail Özden, "İlk olarak 2011’de başladığımız yarışmamızı bundan sonraki yıllarda da her zaman daha ileriye götürmek için çabaladık. Bu çalışmalarımız bizlere her zaman olumlu yönde döndü. Bu yıl yarışma kategorilerimiz ve katılımcı sayımız arttı. Gelecek yıllarda da bu organizasyonu Avrupa Şampiyonası’na taşımak için çabalıyoruz. Alanya turizmin başkenti ve her şeyin en iyisine layık" dedi.
 
’TANITIM İÇİN ÖNEMLİ’
 
Bu tip uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten Alanya Belediye Başkanı MHP’li Adem Murat Yücel de organizasyonun Alanya’nın ve Alanya’ya ait ortak değerlerin tanıtılması için çok önemli olduğunu söyledi. Başkan Yücel, "Alanyamızın ve Alanya’mıza ait ortak değerlerin tanıtılması bizim en büyük arzumuz. Bu tip uluslararası organizasyonlar ile bu arzumuzu gerçekleştirmiş oluyoruz" diye konuştu.
 
Yapılan yarışmayı Avrupa şampiyonasına taşımak için el birliğiyle çalışıldığını anlatan Kaymakam Hasan Tanrıseven, "Altın Kepçe Yemek Yarışması her yıl daha da gelişiyor. Bu yıl da katılımcı sayısının artması bizleri mutlu etti. Bundan sonra da elbirliğiyle bu organizasyonu daha ileri taşımak için çabalayacağız" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER