banner51

Üst Geçidin Asansöründe Çay Demlemişler

Burdur’da İstasyon Caddesi ile Bağlar Mahallesi’ni bağlayan üst geçitteki engelli asansörü, kötü kullanım nedeniyle devre dışı kaldı. Burdur Belediye Başkanı CHP’li Ali Orkun Ercengiz, içinde ateş yakılıp çay demlenen, içki ve sigara kullanılan asansörün sık sık arızalandığını, kullanılamadığını söyledi.

Üst Geçidin Asansöründe Çay Demlemişler
Burdur’da 2013 yılında İstasyon Caddesi ile Bağlar Mahallesi’nin ortasından geçen demir yolu üzerine yapılan üstgeçidin engelli asansörü, 2 yıl içinde birçok kez tahrip edildi. Belediye ekiplerince her seferinde tamir edilerek hizmete açılan asansörün son halini görenler, tepki gösterdi. Asansörde gece ateş yakılarak çay demlendiğini, sigara ve içki içildiğini, alkol şişelerinin üst geçide bırakıldığını görenler, durumu belediyeye bildirdi. Devre dışı kalan asansörü tamir etmek için gelen ekipler, geçidin bazı camlarının da kırıldığını tespit etti.
 
BELEDİYE BAŞKANI İNCELEME YAPTI
 
Üst geçitte inceleme yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, çağdaş, uygar insanlara yakışan birtakım tesislerin belediye yoluyla vatandaşa kazandırılmasının asli görevleri olduğunu belirtti. Bir önceki belediye döneminde yapılan ve sorunlu çalışan üst geçidin kendi dönemlerinde de sorunlu çalıştığını kaydeden Başkan Ercengiz, "Hatta çalışmayan bir üst geçit. Asansörüyle ilgili tamir, bakım ve onarımını sürekli yaptırmamıza rağmen maalesef kötü kullanımdan dolayı sürekli arızalanıyor, sorun oluyor" dedi.
 
’ÇAY DEMLEMİŞLER
 
Asansörün yaşlı, çocuklu kadınlar, hamile ve engelli vatandaşlara yönelik yapıldığını aktaran Başkan Ercengiz, "Üst geçidin asansörleri çalışmadığı için amacından çok uzakta" dedi. Bakım ve onarımını yaptıracaklarını belirten Ercengiz, tepkisini şöyle dile getirdi:
 
"Tek dileğimiz, tek arzumuz vatandaşımızın bunu kendi malı gibi kullanması. Sadece bunu rica ediyoruz. Cam kırılmış, asansörü bozulmuş, bunların hepsi milli servettir. Hepimizin cebinden çıkmaktadır. Bunun kullanılmasını engellemek nasıl bir fayda sağlar, çalışmadığı zaman kime ne faydası vardır. Yapılanı mantıkla izah etmek çok zor. Asansörün içinde ateş yakılmış, çay demlemiş, sigara içmiş. Defalarca tamir ettirdik, tamamen kötü kullanıma bağlı kullanılamayan bir asansörümüz var. Anlamak mümkün değil."
Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2015, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER