Ünlü Yazar Cinayeti Davasında Şok Sözler

"Melekler ile Yaşamak" adlı kitabın yazarı ve yaşam koçu Beki İkala Erikli’yi öldüren Sinem Koç ilk kez hakim karşısına çıktı. Mahkemede savunma yapan Koç, Erikli’nin kitaplarından etkilendiğini ve bozulan psikolojisinden Erikli’nin sorumlu olduğunu söyledi. Mahkeme sanığın akli dengesinin yerinde olup olmadığına ilişkin alınacak raporun beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Ünlü Yazar Cinayeti Davasında Şok Sözler
"Melekler ile Yaşamak" adlı kitabın yazarı ve yaşam koçu Beki İkala Erikli 16 Aralık 2016 tarihinde ofisinin bulunduğu apartmanın girişinde vurularak öldürülmüştü. Cinayetin ardından kaçan şüpheli 31 yaşındaki Sinem Koç ertesi gün silahla birlikte aracında yakalandı.
 
 
Olayın ardından Koç hakkında, “tasarlayarak kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Açılan davanın ilk duruşması bugün İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Sinem Koç, Beki İkala Erikli’nin eşi ve kardeşi katıldı. Kimlik tespiti yapılan sanık Sinem Koç 30 bin TL aylık geliri olduğunu ve ev adresini hatırlamadığını söyledi. 
 
2 YIL BOYUNCA HER YERDE MESAJ ARADIM
 
Savunmasında Beki İkala Erikli’nin “Meleklerle Yaşamak” isimli kitabında bir takım mesajlar olduğunu söyleyerek, “Meleklerin bize mesajlar verdiğini söylüyordu. Ben bu yüzden 2 yıl boyunca arabama atlayıp gezerek işaret aradım. Mesela bir yerde ‘mutluluk’ kelimesi görüyordum. Acaba erkek arkadaşım başkasıyla mı mutlu diye düşünüyordum” dedi. 
 
BU HALE GELMEMDEKİ SEBEP OYDU
 
Evrendeki karanlık varlıkları örümcek olarak algıladığını söyleyen Koç, “Örümcekler bana geliyorlardı. Yüzüme tükürüyorlardı. Ruhlar görüyordum. Kafamın tepesinde alkol alıyorlardı” dedi. Üye hakimin sorusu üzerine bu hale gelmesinin sebebi olarak kitabın yazarının sorumlu olduğunu söyleyen Koç, “Kendimi öldürmeyi de düşündüm ama olmadı” dedi. Koç’un savunmasının ardından söz alan avukatı ise müvekkilinin tutuksuz yargılanmasını ve hastaneye yatırılarak tedavi altına alınmasını istedi. 
 
22 YILLIK HAYAT ARKADAŞIMI KAYBETTİM
 
Duruşmada söz alan Beki İkala Erikli'nin eşi Erdal Erikli ise eşinin “Meleklerle Yaşamak” isimli kitabının ilk basımında 100 bin sattığını ve bugüne kadar böyle bir durumla karşılaşmadıklarını söyledi. Sanığın akli dengesinin yerinde olduğunu söyleyen Erikli, “22 yıllık hayat arkadaşımı kaybettim. 14 yaşında çocuğumla yalnız kaldım” dedi. 
 
SİLAHLARA MERAKLIYIMDIR
 
Erikli ailesinin avukatının sorduğu bir soru üzerine saçlarını cinayetten önce kestirdiğini söyleyen sanık Sinem Koç, başka bir soru üzerine de silahlara meraklı olduğunu ve 1 yıl kadar önce birkaç kez atış talimi yaptığını söyledi.
 
STALKİNG-TACİZCİ
 
Habertürk'te yer alan habere göre ise Beki İkala Erikli'nin kardeşi Davit Çukran ise ifadesinde, "Tıp doktoruyum. Biz Cerrahpaşa Tıp'tan 3 kişilik bilirkişi heyetinden bilimsel rapor aldık. Raporda bu kişinin akıl sağlığının yerinde olduğu ancak kişilik bozukluğu olduğu belirtildi. Sanık tıpta 'stalking' denen yani tacizci takıntılı bir kişidir. Akli dengesi yerindedir ancak kişilik bozukluğu vardır" dedi.
 
Beki İkala'nın seanslarına katıldığını belirten Sinem Koç, "Ama sayısını hatırlamıyorum. Konusu 'Düşünce Temizliği'ydi" dedi.
 
JOHN LENNON'LU SAVUNMA
 
Ölen ailesinin avukatı Dilek Helvacı savunmasında "John Lennon'un katili de bu şekilde cinayeti işlemişti. Lennon'un katili ifadesinde 'kafamdaki ses hadi yap hadi yap diyordu' diye ifade vermişti. Ama yargılama sonucunda ceza almıştı. Hala da infazı devam etmektedir. Sanık da beyninde örümceklerin dolaştığını buna benzer git geller yaşadığını söyledi" dedi.
 
Beatles'ın grubunun üyesi John Lennon, 1980'de New York'da kaldığı otelin önünde hayranı Mark David Chapman tarafından öldürülmüştü.
 
Mahkeme, Sinem Koç'un akıl sağlığı ile ilgili rapor alınmasına, kullandığı 6 telefon numarasının olaydan bir ay öncesine kadar yaptığı görüşmelerin kaydının çıkarılmasını isteyerek duruşmayı erteledi.
Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2017, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER