banner51

Üniversiteli Samet, Kalp Krizinden Öldü

Ordu’da 9 yıl önce annesi 52 yaşındaki Melek Özcanlı’dan nakledilen böbrekle hayata tutunan Ordu Üniversitesi (ODÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü son sınıf öğrencisi 26 yaşındaki Samet Özcanlı, kalp krizi geçirerek öldü. 

Üniversiteli Samet, Kalp Krizinden Öldü
Ordu’nun merkez Altınordu İlçesi’nde annesi Melek Özcanlı ile birlikte yaşayan ODÜ Fen Edebiyat Fakültesi Matematik bölümü son sınıf öğrencisi Samet Özcanlı, 9 yıl önce böbrek yetmezliği nedeniyle sağlık sorunları yaşamaya başladı. Hastanede tedavi sürerken doktorlar aileye Özcanlı’ya mutlaka böbrek nakil yapılması gerektiğini söyledi.
 
Bunun üzerine Melek Özcanlı oğluna böbreğini vermeye karar verdi. Alınan kan ve doku örneği sonuçlarına göre anne Özcanlı’nın oğluna böbrek verebileceği anlaşıldı. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 9 yıl önce başarılı operasyonla anneden alınan bir böbrek oğul Samet Özcanlı’ya nakledildi. Yeniden hayata tutunan, annnesiyle birlikte kalan Özcanlı, Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ni kazanınca annesinden ayrılıp Kocaeli’ye gitti.
 
EVDE UYURKEN KALP KRİZİ GEÇİRDİ
 
Son sınıfa geçtiğinde annesinden daha fazla ayrı kalamayan Özcanlı geçen yıl kaydını Ordu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ne aldı. Son sınıf öğrencisi olan Samet Özcanlı 9 yıldır annesinden nakledilen böbrekle hayata tutunurken dün sabah evde uyurken kalp krizi geçirdi. Yakınlarının çağırdığı ambulansla Ordu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Özcanlı, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak öldü. Samet Özcanlı’nın cenazesi Şirinevler Mahallesi’ndeki evinden alınarak toprağa verilmek üzere bugün Günören Mahallesi’ne götürüldü. Evliyaboğazı Camisi’nde düzenlenen cenaze töreninde gencin babası Muharrem Özcanlı ile kardeşi Serhan Özcanlı taziyeleri kabul etti. Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına gencin ailesi, okul arkadaşları, akrabaları katıldı. Samet Özcanlı’nın Gönören Mahallesi’ndeki evlerine gittiği zaman sürekli beslediği komşusunun yumak isimli köpeği de cenaze toprağa verilene kadar tabutun yanından hiç ayrılmadı. Samet Özcanlı’nın cenazesi cenaze namazının ardından Evliyaboğazı Kabristanlığı’nda toprağa verildi.
 
ACILI ANNE CENAZE TÖRENİNE KATILAMADI
 
Eşinden 10 yıl önce boşanarak kaybettiği oğluyla yaşayan acılı anne Melek Özcanlı üzüntüden rahatsızlandı. Bu nedenlye acılı anne cenaze törenine katılamadı. Melek Özcanlı oğluna 9 yıl önce bağışladığı böbrekle onu hayata bağladığını, herhangi bir sorunda yaşamadığı belirterek, "Gayet iyiydi, ben böbreğimi vermiştim ona, birden rahatsızlandı kaybettik" dedi.
 
MATEMATİK ÖĞRETMENİ OLMAK İSTİYORDU
 
Yeğenini kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan amca Hasan Özcanlı ise "Liseye gittiği yıllarda rahatsızlandı doktora götürdük. ’Böbrek nakli olması gerekiyor’ dedi doktorlar. Daha sonra annesinden uygun böbrek bulundu. 9 yıl önce nakil oldu, annesinin böbreği ile hayata tutundu. İlaçlarını çok düzgün alıyordu, bakımını çok iyi yapıyordu. Tansiyon rahatsızlığı vardı, yüksek tansiyon kalp krizine yol açıyor. Rahatsızlandı ambulansla hastaneye kaldırıldı orada 1.5 saat gibi kalp masajı yapıldı fakat kurtarılamadı. Üniversite son sınıftaydı, nakil yapıldıktan sonra çok iyiydi. 6-7 öğrenciye kurs veriyordu harçlığını öyle çıkarıyordu. Matematik öğretmeni olmak istiyordu" dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2015, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER