Üniversitede Öğrencilerin Sopalı Kavgası

Anadolu Üniversitesi’nde 29 Ekim’de yapacakları yürüyüşün bildirisi dağıtan ve pankart açan Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup öğrenci ile sol görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Gruptakiler sopalarla birbirlerine girdi.

Üniversitede Öğrencilerin Sopalı Kavgası
 
Olay öğle saatlerinde Anadolu Üniversite Yunus Emre Kampüsü’nde meydana geldi. TGB’li yaklaşık 30 öğrenci Hukuk Fakültesi karşısındaki ağaçlara ’Bayrak Yürekte Atatürk Bilinçte’ yazılı pankart ile Türk Bayrağı asıp 29 Ekim’de düzenleyecekleri yürüyüş ile ilgili bildiri dağıtmaya başladı. Kısa süre sonra rektörlük binası tarafından sol görüşlü oldukları belirtilen yaklaşık 40 kadar öğrenci TGB’lilerin bulunduğu yere geldi. Gelen gruptakiler TGB’lilere "Bizim dün sizler tarafından asılan Türk Bayrağı’nı indirdiğimiz yönünde söylenti çıkarmışsınız. Biz bayrak indirmedik, sadece astığınız pankartı kaldırdık. Bayrak indirdiğimizi söyleyerek provokasyon yapıyorsunuz" dedi.
 
Çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüşünce, gruptakiler yumruk ve sopalarla birbirlerine girdi. Kavgayı araya giren üniversitenin özel güvenlik görevlileri ayırmaya çalıştı. Güvenlik görevlileri yetersiz kalınca dışarıda bekleyen çevik kuvvet polisleri kampüs içerisine girdi, ancak polisler müdahalede etmeden gruplar ayırdı. Özel güvenlik görevlileri iki grubun arasında durdu. Gruptakiler bu kez uzaktan birbirlerine taş ve şişe fırlattı.
 
Polis müdürleri her iki grupta bulunanlara görüşerek dağılmalarını istedi. Polisler gruptakilere 15 dakika içerinde dağılmamaları halinde çevik kuvvet polislerinin müdahalede bulunacağı uyarısını yaptı. Gruptakiler uyarı üzerine dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2014, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER