Üniversitede 'Hedef Gösterilme' Eylemi

Adana’da Eğitim-Sen üyeleri, Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Taylan Koç’un fakültede dağıtılan bildirilerle hedef gösterildiğini ileri sürerek eylem yaptı.

Üniversitede 'Hedef Gösterilme' Eylemi
Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi önünde toplanan yaklaşık 60 kişilik grup, "Taylan hoca yalnız değildir" sloganları attı. Fakültede kimliği belirsiz kişilerce dağıtılan bildiriinin Taylan Koç ile eleştirisel düşünen tüm akademisyenlere yönelik tehdit içerdiğini savunan Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz, "Açıkça vurguluyoruz ki; akademisyenlerin ahlaki sorumluluğu hakikati anlamak, dünyaya ilişkin bir kavrayışa ulaşmak ve insanlara aktarmak üzere düşünmek ve çalışmaktır. Gönüllü ve mutlu köleler yetiştirmek, makbul zihniyetine hizmet etmek onurlu bir akademik duruşu inkar etmektir. Tüm sorumluları ve bu tür girişimlere fırsat sağlayanları bir kez daha uyarıyoruz ve hem doğrudan hem dolaylı sorumluların ortaya çıkarılması ve tüm yasal işlemlerin yapılmasını bekliyoruz"dedi.
 
Taylan Koç’un hedef alındığı bildiride, açıkladığı görüşlerinin ’tarihi inkar ve hocalıkla bağdaşmayan davranışlar’ olduğu öne sürülmüştü.
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2015, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER