Unıcera Fuarı Kapılarını Açtı

Bu yıl 27.düzenlenen UNICERA Uluslararası Seramik, Banyo ve Mutfak Fuarı ziyaretçi akınına uğradı. Sektörün marka isimlerinin buluştuğu Türkiye’nin en büyük ve Avrupa’nın ikinci dev fuarının açılışını ünlü işadamı Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, ve TSF Başkanı Ahmet Yamaner ile TİMDER Başkanı Kemal Çelik birlikte yaptı.

Unıcera Fuarı Kapılarını Açtı
TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal oldu. UNICERA’nın ise 27. yılında yeniden birlikte olmaktan çok memnun olduğunu belirtmesinin ardından Seramik Federasyonu ve TİMDER’e teşekkürlerini iletti. Bülent Ünal, "Türkiye attığı her adımda büyük bir rekabet ortamı ile karşılaşıyor ve seramik fuarı bu rekabette en önde yer alıyor" dedi.
 
Fuarın kurucularından olan TİMDER Başkanı Kemal Çelik fuarın ilk başladığı 1988 yılından bu güne katettiği yolu rakamlar üzerine değerlendirdi. İlk olarak 500 metre karelik bir alanda başlayan UNICERA Seramik Fuarı bugün, 100 bin metre karelik bir alana sahip olarak Türkiy’nin en büyük, Avrupa’nın ise ikinci en büyük seramik fuarı unvanına sahip olduğunu belirterek, geçtiğimiz 2014 yılında yapılan fuarda ziyaretçi sayısının bu yıl yüzde 10 arttığını da bildirdi.
 
2014 yılında 700 bin yerli ve 10 bin yabancı ziyaretçisinin olmasının yanında aynı sene 310 katılımcı firmanın katıldığı UNICERA Seramik fuarı bu sene de aynı ivmeyi göstererek yoluna büyüyerek devam etti. Yurt içinde ve dışında yaşanan tüm krizlere rağmen fuara sahip çıktıklarının altını çizen Kemal Çelik, senede bir kere bile olsa meslektaşların kucaklaşmasına vesile olan fuar için gurur duyduğunu belirtti. Kemal Çelik, evini yenilemek isteyen ya da yeni ev alacak herkesi banyo, mutfak ve seramikte dünya trendlerini bulabilecekleri UNICERA Seramik Fuarı’na davet etti. 
 
UNICERA fuarının açılışına katılan ünlü işadamı Bülent Eczacıbaşı ise yaptığı açıklamada sektörün dünya sıralamasında önemli bir yol katettiğini söyledi. Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, "Geldiğimiz noktaya inanamıyorum, fuarı gezdikçe Türkiye’nin seramikte ne kadar ilerlediğini görüyorum. Ürün portföyü açısından çok önemli bir noktadayız ve böyle ilerlemeye devam edeceğiz. Yediden yetmişe herkesi bu fuarı mutlaka görmesi gerekir. Emeği geçen başta TİMDER Başkanı Kemal çelik ve TSF Başkanı Ahmet Yamaner’e teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
Fuarda 2015 yılının yeni trendleri, her cebe uygun ve hiçbir yerde bulunmayan özel tasarım ürünleri de standlardaki yerini aldı.
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER