banner9

Ünal, Vali Tuna'yı Ziyaret Etti

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’yı ziyaret etti.

Ünal, Vali Tuna'yı Ziyaret Etti
Askeri birlikleri denetlemek üzere Eskişehir’e gelen Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal valiliğe ziyarette bulundu. Orgeneral Ünal’ın gelişi nedeniyle görevliler valilik önünü süpürdü. Ünal’ı valilik önünde Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Yılmaz Büyükerşen, vali yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Albay Uysal Ağaoğlu, Emniyet Müdürü Mustafa Şahin ile daire müdürleri karşıladı. Orgeneral Ünal kendisini karşılayanlarla tek tek el sıkıştı.
 
Valilik Şeref defterini imzalayan Orgeneral Abidin Ünal, kendisinin Eskişehir’de 4 yıl görev yaptığını belirterek, "Eskişehir’deki hava kuvvetleri birlikleri burada bulunmaktan son derece mutlu. Ben de mutluyum. Burada 4 yıl görev yaptım, kendi evim gibi görüyorum. Bir ziyaret borcumdu onu yerine getirmeye çalışıyorum" dedi.
 
Orgeneral Ünal, Vali Tuna’ya Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nı simgeleyen şilt verirken, Vali Tuna da Ünal’a, İsmail Gaspıralı’nın ’Dilde, Fikirde, İşte Birlik’ sözlerinin yazılı olduğu tabloyu hediye etti. Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ile makamında bir süre sohbet eden Orgeneral Abidin Ünal daha sonra valilikten ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER