banner9

'Umut Nöbeti'ni Devraldılar

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e destek olmak ve dayanışma sergilemek için Silivri Cezaevi önünde sandalye üzerindeki ’Umut nöbeti’ beşinci nöbetini Gazeteci Ayşenur Arslan ile Filiz Akgün tuttu.

'Umut Nöbeti'ni Devraldılar
CAN DÜNDAR VE ERDEM GÜL ÇOK AĞIR BEDELLER ÖDÜYOR
 
Can ve Erdem’in cezaevinde olması bir suç ve ceza ilişkisi ile yorumlanamayacağını ifade eden Arslan "Onlar biz gazeteciler susalım, korkalım, yazmayalım, Türkiye öğrenmesin diye içerideler. Bizler burada çok küçük sözü bile edilmeyecek bir bedel ödüyoruz bu nöbette. Onar çok ağır bedeller ödüyorlar. Özellikle Turgut Kazan’ın Başbakan’a yazdığı açık mektuptan öğrendik ki, her ikisi de tecritte tek kişilik hücrede kalıyorlar. Havalandırma dahil yakınları ve avukatları dışında kimseyi görmüyorlar. Bu artık tutuklamanın ötesinde bir zulümdür bunu da protesto etmek için buradayız. Meslektaşlarımın sesini daha gür çıkartarak, meslektaşlarımın sesini daha gür çıkartarak bu haksızlık ve zulmü bütün Türkiye’ye duyuracaklarını ümit ediyorum. Benim nöbetimdeki karşılığı budur." diye konuştu.
 
TUTUKLU GAZETECİLER AİLELERİYE BİRLİKTE TUTUKLANIYOR
 
Gazeteci Filiz Akgün ise, tutuklu gazetecilerin aileleriyle birlikte tutuklandığını düşündüğünü ifade ederek ,"Ben yaşananları aileleri tarafından görmek istiyorum. Bir anne, bir eş ve bir kadın olarak. Tutuklu gazetecilerin aileleriyle birlikte tutuklandığını düşünüyorum. Gazeteciler Silivri’de tecrit ediliyorlar, betona gömülüyorlar bir diğer tabirle. Aileler konusunda daha hassas davranılmalı, Silivri bir tarih yazıyor. Silivri tarihe böyle geçecek, halkın haber alma özgürlüğü Silivri sayesinde elinden alınmıştır. Her şey bir şiirle başladı ve bugünlere geldik" dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2015, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER