banner51

Ümraniye'de Tahliye Gerginliği

Ümraniye’de yıkım kararı alınan 3 katlı bir binanın tahliyesi sırasında binada yaşayanlar ile görevliler arasında gerginlik yaşandı. Tahliyeye engel olmaya çalışan bina sakinleri polise direndi.

Ümraniye'de Tahliye Gerginliği
Site Mahallesi 3010 Cadde üzerinde bulunan 3 katlı binaya mahkeme kararı ile tahliye kararı çıktı. Yıkımın gerçekleşeceği adreste geniş güvenlik önlemi alındı. Cadde yaya ve araç trafiğe kapatıldı. Kararı uygulamak için gelen icra memurları, bina sakinlerinin tepkisi ile karşılaştı. Polisin binaya girişine izin vermeyen ve tahliyeye engel olmaya çalışan bina sakinleri ile polis arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. Çevik kuvvet ekipleri tahliyeye engel olan bina sakinlerini çevik kuvvet midibüsüne bindirdi. Bu sırada binanın camından olayı izleyen ailenin kız çocuğu gözyaşlarını tutamadı. Eşi Mehmet Boral’ın zorla çevik kuvvet aracına bindirilmesindne etkilenen Suzan Boral ise baygınlık geçirdi. Suzan Boral ambulansa alındı. Polisin binaya girmesi ile birlikte tahliye işlemi başladı. Daha sonra çevik kuvvet aracına bindirilen bina sakinleri daha sonra bırakıldı.
 
Binadan çıkarılan Suzan Boral, “Burası gecekondu bölgesi. Herkes bir yerleri çevirip, sonra hazine arazisi olan araziler, kişilere geçmiş. Bizim bulunduğumuz arazi ise daha sonra Rüstem Hürmüz’e satılmış ancak bu kişi daha sonra öldü. Bu kişi icralık olduğu için hiçbir işlem yapamadık. Tapuyu alamadık. Bu kişi öldükten sonra ise kızlarına ulaşamadık. Daha sonra kızlarından nasıl alındıysa yeni toprak sahibi bizim çıkmamız için dava açmış" dedi.
 
Boral, “Birinci hak sahibi benim.. Bana haber verilip öncelikle benim almam lazımdı alamadım. Adam zengin almış. Bugün benim eşyam sokağa döküldü. Ben nereye gideyim. Bu binada 4 aile var. Burada 50 nüfusa yakın insan oturuyor" diye konuştu
 
Mehmet Boral ise, “Yer bulamasak çadır kuracağız, burada kalacağı. Çünkü gidecek yerim yok. Burada yetimler var. Bize gün vermiyorlar" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER