Uludere'de Köyde Uyuz Salgını

Şırnak’ın Uludere İlçesi Andaç Köyü’nde uyuz salgını iddiaları üzerine Şırnak Tabipler Odası’ndan bir heyet köye giderek inceleme yaparak, köylülere ilaç dağıttı.

Uludere'de Köyde Uyuz Salgını
 
Uludere’ye bağlı yaklaşık bin nüfusu bulunan Andaç Köyü’nde son günlerde uyuz salgını yaşandığının bildirilmesi üzerine Şırnak Tabipler Odası Başkanı Azat Karagöz, 5 doktor ve 7 sağlık personeli ile birlikte köye gitti. Sağlık ekibi köylüleri muayene edip ilaç dağıtırken, hastalık konusunda da bilgilendirdi. Tabip Odası Başkanı Karagöz, "Burada halkı hastalık konusunda bilgilendirdik. İlaç dağıtacağız, tedaviler yapacağız ev ev dolaşacağız. Bu hastalığın yayılmasını önlemek için yerinde tedavi edilmesi gerekiyor. İnsandan insana bulaşan bir hastalık, zamanında müdahale edildiğinde yayılmayacaktır. Bu tür kuruyucu çalışmalarımız bundan sonra da devam edecektir" dedi.
 
Şırnak İl Halk Sağlığı Müdürü Muhsin Hayyam Elçi, köydeki hastalık nedeniyle doktor görevlendirdiklerini belirterek, gerekenin yapıldığını söyledi. Elçi, "Cildiye uzmanı da gönderip gereken müdahaleyi yapacağız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER