banner51

Ülkü Ocaklarında Kanlı Eylem

İstanbul Ülkü Ocakları, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle Doğu Türkistan, Kırım, Suriye ve diğer ülkelerde yaşanan katliamları, kırmızıya boyanmış temsili kanlı tişörtlerle protesto etti.

Ülkü Ocaklarında Kanlı Eylem
İstanbul Ülkü Ocakları mensubu bir grup, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü sebebiyle Sultanahmet Meydanı’nda Doğu Türkistan, Kırım, Suriye bayraklarının basılı olduğu tişörtleri giyerek eylem yaptı. Daha sonra, grup adına İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım basın açıklaması yaptı.
 
Yıldırım, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin imzalanmasıyla birlikte 10 Aralık’ın Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlandığını belirterek, "Her insanın özgürce yaşama hakkı vardır. Maalesef insan hakları adı altında vahşi batı tüm dünyayı sömürmektedir. Dikkatimizi çeken en önemli şey, kan ve göz yaşının en yoğun yaşandığı yerler İslam coğrafyasıdır. Etrafımıza baktığımızda, Batı Trakya’da, Kosova’da, Kerkük’te, Suriye’de, Çeçenistan’da, Filistin’de ve Doğu Türkistan’da kan ve gözyaşı hakimdir. Bugün tüm dünyanın gözü önünde 300 Doğu Türkistanlı idam olmayı beklemektedir. Kerkük’teki soydaşlarımız evlerinden sürülmektedir. Doğu Türkistan’da gençlerin camiye gitmesi yasaklanmakta, Karabağ halen Ermenilerin elindedir. İnsan Hakları Günü’nde Türk İslam coğrafyasındaki durum ortada" dedi.
 
Grup açıklamanın ardından olaysız dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER