Ulaştırma Bakanı Arslan Dua Etti

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Atatürk Havalimanı’nda yaşanan saldırı sonrası terminal içinde incelemelerde bulundu ve hayatını kaybedenlerin anısına Dış Hatlar gidiş katında kurulan stantı da ziyarete ederek hayatlarını kaybedenler için dua etti ve çiçek koydu.

Ulaştırma Bakanı Arslan Dua Etti
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan inceleme sonrası yaptığı açıklamada terörün dini, ırkı ve dili olmadığını belirterek şunları söyledi:
 
"O gece hem kriz masasının yönetiminde, hem de Başbakanımızla birlikte bilgi almıştık. Bir gerçek var, teröristler havalimanının içerisine giremeyeceklerini anladıkları için silahla ateş etmiş akabinde üzerlerindeki bombaları patlatmışlar. Ne yazık ki 47 canımızın hayatını kaybetmesine sebep olmuşlardır. Bu gelme sebebimiz, sembolikte olsa açılan standda görev şehitlerimiz anısına birer çiçek bırakmak, birer Fatiha okumak. Burada çalışma arkadaşlarımıza hem moral vermek, bir baş sağlığı dilemek ve yerinde inceleme yapmaktır. Malumunuz terörün dini, dili, ırkı yok. Bunu her zaman söylüyoruz. Terör ne yazık ki Amerika’da da, Fransa’da da, Belçika’da da amacını ortaya koyuyor. Amaç insanlarda kaygı oluşturmak, korku oluşturmak. İnsanların huzurunu kaçırmak . Biz bu konuda Türkiye olarak üzerimize düşeni her zaman yapıyoruz. Gerek Türkiye’de terör nereden gelirse gelsin, mücadelemizi sonuna kadar devam ettiriyoruz. Gerekse de uluslar arası arenada her nerede bir terör olayı olursa o ülkelerle yapabileceğimiz bir iş birliğini her zaman yapıyoruz. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan daha sonra Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifini de ziyaret ederek hayatlarını kaybeden taksici esnafı için baş sağlığı diledi."
Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2016, 20:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER