banner51

'Ulaşılacak Yer Gözetilmeli'

İçişleri Bakanı Muammer Güler, çözüm sürecine ilişkin, ''Görüşmeler belli bir prosedür çerçevesinde yürüyecek. Önemli olan ulaşılacak yeri gözetmektir'' dedi.

'Ulaşılacak Yer Gözetilmeli'

 

Güler, Gaziantep'te düzenlenen ''Devlet Ödünç Madalyası Tevcih'' töreninin ardından gazetecilerin ''çözüm sürecine'' ilişkin sorularını cevapladı.
 
Bir gazetecinin Murat Karayılan'ın gönderdiği iddia edilen mektubu sorması üzerine Güler, süreci adım adım takip ettiklerini, o konudaki temasları yapan ilgili kuruluşlarla bunun değerlendirilmesinin yapılacağını ancak hemen yorum yaparak bir takım şeyleri deşifre etmek istemediklerini belirtti.
 
Çözüm sürecinden sonuç almak istediklerini ve bu anlamdaki bütün adımları da dikkatle izlediklerin vurgulayan Güler, şunları kaydetti:
 
''Bütün bu görüşmeler, belli bir prosedür çerçevesinde yürüyecek. Önemli olan ulaşılacak yeri gözetmektir. Yani bu süreçte herkesin sorumluluk içerisinde, elini taşın altına koyarak, eylemleriyle söylemleriyle bu sürece katkı verecek davranışları sergilemesidir. Biz diğer ayrıntılarla uğraşmıyoruz.
 
Önemli olan Türkiye'nin geleceğini, milli birlik ve kardeşlik projesi içerisinde herkesi kucaklayacak biçimde, bu ülkenin geleceğini güven ve huzur içinde olacağı bir ortamı sağlamaktır. Bu anlamda 'Cumhuriyet Hükümeti', önemli süreci yönetmeye çalışmaktadır.''
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2013, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER