Uğur Dündar'dan Sert Sözler

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde Atatürkçü Düşünde Derneği (ADD) Alanya Şubesi’nin düzenlediği panele katılan Gazeteci Yazar Uğur Dündar, "Başbakan televizyonlara çıkıp ‘Rıza Sarraf denen zatla ilgili bana hiçbir suç duyurusu gelmedi’ diyor. Daha sonra Kemal Kılıçdaroğlu’nu kastederek ’Yalan söyleyenden başbakan olmaz’ diyor. Hakikaten, bence de yalan söyleyenden başbakan olmaz" dedi.

Uğur Dündar'dan Sert Sözler
ADD Alanya Şubesi’nin kuruluşunun 25’inci yılı dolayısıyla düzenlenen panel Alanya Kültür Merkezi’nde yapıldı. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı panele Gazeteci-Yazar Uğur Dündar ile Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel konuşmacı olarak katıldı. Paneli izleyenler arasında Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim ile gazeteci ve yazar Orhan Baykal da yer aldı.
 
İKTİDARA MÜTEŞEKKİRİM
Panelde, Atilla Sertel’den sonra söz alan Uğur Dündar, eskiden sadece televizyoncu olduğunu, ancak iktidar sayesinde köşe yazarı olduğunu söyledi. İktidarın kendisine bir süre mesleğini yaptırmadığını öne süren Dündar, "Bu iktidara biraz müteşekkirim. Eskiden sadece televizyoncuydum. Bu iktidar beni köşe yazarı yaptı. Şimdi yazmayı da çok seviyorum. Yazılarımın okunduğunu görmek beni ayrıca mutlu ediyor" dedi.
 
BU İKTİDAR BENİ HATİP YAPTI
Mahcup bir karaktere sahip olduğu için eskiden topluluk önünde konuşamadığını belirten Dündar şunları söyledi: "Televizyonda saatlerce canlı yayın yapabilirim. Çünkü o kameraların gerisinde bizi milyonlarca insanın izlediğini düşünmeyiz. O nedenle hiçbir zaman strese girmem. Ama Atilla Sertel’le bu konferanslara gider olduk. Yurt dışından davetler aldık. Yani birazda hatip yaptı beni bu iktidar. O nedenle ben hakkını yemeyeyim. Bu açıdan teşekkür edeyim iktidara." 
 
YALAN SÖYLEYENDEN BAŞBAKAN OLMAZ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Aralık’taki operasyonunda tutuklanan Rıza Sarraf ile ilgili, ’Rıza Sarraf denen zatla ilgili bana hiçbir suç duyurusu gelmedi’ dediğine işaret eden Dündar, "El insaf. Bundan bir yıl önce Sarraf’ın 87 milyar Euro kara parayı hangi firmalar aracılığıyla aklama operasyonu gerçekleştiği, banka dekontlarıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı’ndan başlayarak Başbakanlığa ve devletin bilmesi gereken bütün makamlara muhbir tarafından bir mektupla ihbar edildi. Bu bir suç duyurusudur. Maliye Bakanlığı ağustos ayında soruşturma başlattı ve halen devam ediyor o soruşturma. Başbakan televizyonlara çıkıp ’Rıza Sarraf denen zatla ilgili bana hiçbir suç duyurusu gelmedi’ diyor. Daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kastederek ’yalan söyleyenden başbakan olmaz’ diyor. Hakikaten, bence de yalan söyleyenden başbakan olmaz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2014, 20:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER