Ucuz Simit Satan Fırıncıyı Tehdit İddiası

Bursa’da 1 liradan satılan simidi, 50 kuruştan satan fırının önünde kuyruk oluşurken işyeri sahibi fiyat indirdiği için tehdit edildiğini ileri sürdü.

Ucuz Simit Satan Fırıncıyı Tehdit İddiası
Merkez Osmangazi ilçesi Demirtaşpaşa Mahallesi Demirtaş metro istasyonu çıkışındaki fırında simidi 50 kuruştan satan Gürsel Kavan, uçuz simit sattığı için tehdit edildiğini söyledi. Simidi 50 kuruştan satmaya devam edeceğini söyleyen Kavan, "Beni tehdit edenler buyursun gelsin, işyerimdeyim" dedi.
 
Fırında simidin maliyetinin 35 kuruş olduğunu kaydeden Gürsel Kavan, 50 kuruştan simit satmaya 2023 yılına kadar devam etmeyi arzuladığını anlattı. Kavan, şunları söyledi:
 
"Vatandaşlarımız 1.5 lira verip aldığı 3 simit ile karnını rahatlıkla doyurabiliyor. Şu anda 50 kuruştan sattığımız simit bizi kurtarıyor. Zam yapmaya gerek yok. Okuldan çıkanlar, simit lezzeti almak isteyenler veya maddi durumu lokantada yemek yemeye el vermeyenler bizim fırında karınlarını doyuruyor. Doyup mutlu olan insanların mutluluğu bizim için paradan daha önemlidir. Cumhurbaşkanımız hedefi 2023 olarak belirledi. Bizde 2023 yılına kadar simit fiyatlarını 50 kuruş yaptık."
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER