banner51

Uçağın Kanadı Altında Serinlediler

İstanbul’u etkisi altına alan sıcak hava, Atatürk Havalimanı’nda ilginç görüntülerin yaşanmasına neden oluyor. Sıcaktan bunalan bazı işçilerin, uçakların kanadının altında serinledikleri gözlendi.

Uçağın Kanadı Altında Serinlediler

İstanbul’u etkisi altına alan sıcak hava en çok Atatürk Havalimanı apronunda hissediliyor. Atatürk Havalimanı apronunda yerlerin beton olması ve gölge bulunmaması nedeniyle sıcaklık şehrin herhangi bir yerinden yaklaşık 5-6 derece daha sıcak hissedilmesine neden oluyor. Atatürk Havalimanı apronunda çalışanlar sıcakların etkisinden korunmak için ilginç yollar deniyor. Bazı işçiler sıcaktan bunalınca uçakların kanadının altında veya uçağın kargo bölümünde serinliyor. Bu arada firmalar apronda çalışan personelinin sıcaktan etkilenmesi ve aşırı su kaybını önlemek için personele bol bol sıvı dağıtıyor.

 
Öte yandan uçakların iniş ve kalkış yaptığı apronda sıcaktan dolayı ışığın kırılması ve nem oluşması nedeniyle de ilginç görüntüler oluştu. Yoğun sıcaklardan dolayı apron üzerindeki buhar, uçakların görüntülerini de etkiledi.
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2013, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER