banner9

Üç İlde Uyuşturucu Operasyonu: 28 Gözaltı

BURSA İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, kent merkezi, Orhangazi İlçesi, Yalova ve Kocaeli’de uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlediği eş zamanlı operasyonlarda 28 kişi gözaltına alındı.

Üç İlde Uyuşturucu Operasyonu: 28 Gözaltı
İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Orhangazi İlçesi Keramet Mahallesi’ndeki bazı adreslerde uyuştucu madde imal ve satışı yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri savcılıktan alınan izinle 4 ay süreyle teknik ve fiziki takip yaptı. Jandarma ekipleri, Kocatepe bölgesindeki ormanlık içindeki bir arazinin S.D. (34) ve S.D. (35) kardeşler tarafından hintkeneviri ekim alanı olarak kullanıldığı, üretilen esrar maddelerinin ise M.A.K. aracılığıyla Yalova’da H.G. ve Kocaeli’de ise M.Ö. aracılığıyla sattıklarını tespit edildi. Adresleri belirlenen toplam 28 şüpheli, Yalova, Kocaeli ve Bursa’daki evlerine sabah saat 06.30 da düzenlenen eş zamanlı baskınlarla gözaltına alındı.
 
Yapılan aramalarda, Yalova Sermayecik Mahallesinde H.G.’nin evinden 300 gram esrar, 1.5 kavanoz kenevir tohumu, 1 ruhsatsız av tüfeği, 1 tabanca ve 17 mermi, Kocaeli Kızderbent Mahallesinde ise M.Ö.’ye ait evde yapılan aramalarda 1 kurusıkı tabanca, 6  kurusıkı tabanca mermisi, Orhangazi Keramet Mahallesinde S.D.’nin evinde 400 gram kubar esrar, 25 gram kenevir tohumu, 1 kurusıkı tabanca, 5 ruhsatsız av tüfeği ve 76 av tüfeğine ait fişek ele geçirildi.
 
Operasyon kapsamında gözaltına alınan 28 kişi, sorgularını ardından adliyeye sevk edildi.
Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2015, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER