'Twitter İle Yeniden Doğdum'

Twitter’daki esprili ve muhalif paylaşımları ile dikkat çeken şarkıcı Atilla Taş, "Twitter bana kendi medyamı oluşturma fırsatı verdi. Küllerimden yeniden doğdum. Kariyerimi müzik alanında devam ettirmesem de sosyal medyada kendime bir yer açtım" dedi.

'Twitter İle Yeniden Doğdum'
Atilla Taş, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde (İEÜ) Medya Kulübü ile Medya ve İletişimciler Derneği tarafından gerçekleştirilen 2. Medya Günleri kapsamında düzenlenen ’Sosyal Medya Kullanımı’ başlıklı söyleşiye katıldı. İEÜ Konferans Salonu’ndaki söyleşiye ilgi yoğun oldu. Bir twitter fenomeni haline gelen Taş, "Kariyerim hemen hemen sıfırı tüketmişti. Kariyer olarak bitmiş bir adamdım. Albümleri satmayan, konserlerine kimse gelmeyen kariyer olarak gerçekten yerin dibini görmüş bir insan olarak karşınızda duruyorum. Twitter bana kendi medyamı oluşturma fırsatı verdi. Kendine ait bir televizyonunun, gazeten, yerin var. Bunu iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Küllerimden yeniden doğdum. Kariyerimi müzik alanında devam ettirmesem de sosyal medyada kendime bir yer açtım" dedi.
 
Twitter’da ilk başlarda Atilla Taş olarak bulunmadığını, kendisine yönelik çok büyük bir önyargı olduğunu anlatan Taş, bu alandaki potansiyeli keşfettiğini ifade etti. Gerçek kimliğini açıklayınca takipçi sayısının 1500’lerden 300’lere dek düştüğünü belirten Taş, "Müthiş bir ön yargı vardı. Siyasi tweetler atmıyordum. Gezi olayları sırasında ’Taksim’de bu kadar biber gazına gerek yok. Ben bir konser versem kimse kalmazdı, insanlar dağılırdı’ tweetimin ardından ön yargılarda büyük kırılmalar oldu. İnsanlar kendimle alay ettiğimi gördü" diye konuştu.
 
İnsanların kendisiyle ilgili ön yargılarını giderdiğini belirten Taş, "Kendinizle dalga geçerseniz insanların elinden bu zevki almış oluyorsunuz. İnsanlar sizinle dalga geçmekten keyif almıyorlar. Bugüne dek sosyal medyada bana edilen küfür kimseye edilmemiştir. Ancak bunun yanı sıra çok da sevenim var. Üzgünüm ama çok da hesap kapattırdım. Türkiye’nin bulunduğu politik durum maalesef bazı şeylere seyirci kalmamıza engel oluyor. İronik yaklaşıyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2014, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER