TÜYİD'in Yeni Yönetim Kurulu Seçildi

Yatırımcı İlişkileri Derneği’nin (TÜYİD) yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Özge Bulut Maraşlı getirildi.

TÜYİD'in Yeni Yönetim Kurulu Seçildi
Türkiye’de yatırımcı ilişkileri uygulamalarında dünya standartlarına ulaşmak amacıyla
 
kurulan Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD), yeni yönetim kurulu üyelerini seçti. Yapılan
 
toplantıda derneğin kurucu üyelerinden Özge Bulut Maraşlı, TÜYİD’in yeni döneminde
 
Abdullah Orkun Kaya’dan devraldığı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütecek. Abdullah Orkun Kaya görev devir töreninde “İki yıl önce devraldığımız bayrağı biraz daha yukarıya taşıdık. Yönetim kurulu üyelerimiz, dernek personelimiz ve çalışma gruplarındaki arkadaşlarıma özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum. Yenilenerek güçlenen TÜYİD, Yatırımcı ilişkileri alanını etkileyecek konuları takip etmeye, çözüm önerileriyle bu süreçlere katkıda bulunmaya kararlılık ve heyecanla devam edecek” dedi.
 
TÜYİD YENİ YÖNETİM KADROSU
 
19 Şubat 2015’de gerçekleşen Olağan Genel Kurulu sonucu yeni dönem yönetim kurulu
 
seçildi. Genel kurulun ardından yapılan yönetim kurulu toplantısı ile Özge Bulut Maraşlı
 
TÜYİD Yönetim Kurulu Başkanlık görevine getirildi. Yeni dönemde TÜYİD yönetim kurulunda
 
Nursel İlgen (TAV Havalimanları Holding A.Ş) ve Onur Öz (Türk Telekomünikasyon A.Ş)
 
Başkan Yardımcısı, Müge Tuna (Garanti Yatırım Menkul Değerler A.Ş) Sayman, Murat
 
Eryürekli (Eryürekli Hukuk) Sekreter üye, A.Cenk Göksan (Akbank T.A.Ş), Ali Uğur Saydam (Bersay İletişim Danışmanlığı A.Ş) , Barış Oran (H.Ö. Sabancı Holding A.Ş) , Cihat Takunyacı (The Bank of NY Mellon), Coşkun Kılıç (THY A.Ş), Funda Güngör Akpınar (Koç Holding A.Ş), H.Nurtaç Ziyal (Yıldız Holding A.Ş) ve Mehmet Hurşit Zorlu (Anadolu Grubu), üye olarak yer alacak.
 
Yatırımcı İlişkileri Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenecek olan Özge Bulut Maraşlı, Doğan TV Holding Strateji ve Proje Yönetimi Grup Başkanı olarak görevini sürdürüyor. Bulut Maraşlı, 2012 yılından beri sürdürdüğü görevlerine atanmadan evvel, sırasıyla Doğan Holding Stratejik Planlama Başkan Yardımcılığı, 2006 – 2011 yılları arasında ise Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal İlişkiler Başkanı görevlerinde bulundu. Doğan Grubuna katılmadan önce, 2003 – 2006 yılları arasında H.O. Sabancı Holding A.Ş CEO’suna stratejik planlama, M&A, enerji projelerinin özelleştirilmesi ve yeniden yapılandırılması, gıda, perakende ve çimento iş birimleri alanında danışmanlık yaptı. İş hayatına Sabancı Holding ve Kraft Foods International’ın joint venture şirketi Marsa Kraft’da finans bölümünde başlayan Özge Bulut Maraşlı Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünden 1993 yılında BA, 2001 yılında Sabancı Universitesinden Master derecesi almıştır. TÜYİD’in kurucu üyeleri arasında yer alan Bulut Maraşlı Profesyonel İş Kadınları Derneği (PWN) İstanbul Network’ü Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, Global Board Ready Women Network (GBWN) ve G20 Genç Küresel Liderler Alumni üyesidir. Praesta Türkiye ve Forbes işbirliği ile gerçekleşen "Yönetim Kurulunda Kadın" Şirketlerarası Mentorluk Programı’nın ikinci dönem mentileri arasında yer almaktadır.
 
TÜYİD Hakkında
 
Yeni Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD), Türkiye’de yatırımcı ilişkileri ile ilişkili farklı hedef kitleleri kurumsal ve bireysel platformda bir araya getirerek, mesleki bilgi üretmek ve yatırımcı ilişkileri uygulamalarında dünya standartlarına ulaşmak amacıyla kurulmuştur. Misyonumuz, piyasalarımızın ve şirketlerimizin yatırımcılara en iyi şekilde tanıtılmasına ve şirketlerimizin adil piyasa değerlerine ulaşmalarına katkıda bulunmak ve Türkiye sermaye piyasalarının derinlik kazanmasını desteklemektir. Tüyid 2009 yılında kurulmuş olup Türkiye sermaye piyasalarına ve ülke ekonomisine önemli katkısı olan 59 şirket kurumsal üyeleri arasında yer almakta.
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER