Türkmenlere 4 TIR Yardım Gönderildi

Sivas’ta sivil toplum kuruluşları tarafından hazırlanan 4 TIR yardım malzemesi Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.

Türkmenlere 4 TIR Yardım Gönderildi
 
Sivas Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayat Ağacı Derneği, Beşir Derneği, Semerkand Vakfı ile Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİYAD), Suriye’deki Türkmenlere ulaştırılmak üzere 4 TIR yardım malzemesi hazırladı. Hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan TIR’larda 110 ton un, 5 ton makarna, 3 bin çocuk kıyafeti, 500 çocuk pantolonu, battaniye, gıda malzemesi ve su bulunuyor. Hazırlanan TIR’lar kent meydanında törenle uğurlandı.
 
Sivas’ın yardım konusunda duyarlı olduğunu belirten Belediye Başkanı Sami Aydın, "Suriye’de iç savaş maalesef hız kesmeden devam ediyor. Dünya IŞİD’le mücadele ederken orada Türkmen kardeşlerimizin, özellikle Bayırbucak Türkmenlerinin üzerine son zamanlarda Rusya’nın da dahil olmasıyla sürekli bombaların yağdığını görüyoruz. Bu insanlar IŞİD’e karşı da mücadele eden ve Suriye’nin bütünlüğünü savunan insanlar olmasına rağmen o bölgede farklı hedeflerin olduğu aşikar gözüküyor. Bizler soydaşlarımıza her zaman olduğu gibi imkanlarımız ölçüsünde yardımcı olmaya çalışıyoruz. TÜMSİAD, Beşir Derneği ve Semerkand Vakfı’da Suriye’den gelen bilgi ve talepler doğrultusunda 2 TIR yardım malzemesini gönderiyorlar. Türkmen kardeşlerimize ulaştırmaya çalışıyorlar. Bu yardımlarla birlikte inşallah Türkmen kardeşlerimizin yaralarına merhem oluruz" dedi.
 
Yapılan duanın ardından Bayırbucak Türkmenleri için hazırlanan yardım TIR’ları yola çıktı.
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2015, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER