Türkmenlere 12 TIR'lık Yardım Konvoyu

Kayseri’de Organize Sanayi Bölgesi ve Türk Kızılayı işbirliğiyle Bayırbucak Türkmenleri için toplanan 12 TIR yardım malzemesi törenle gönderildi.

Türkmenlere 12 TIR'lık  Yardım Konvoyu
Uğurlama programına Vali Orhan Düzgün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri OSB  ve Türkiye Kızılayı Kayseri Şubesi yöneticileri, sanayiciler ile çok sayıda kişi katıldı. Vali Düzgün, yaptığı konuşmada, Türkiye’nin güneyinde 3 yılı aşkın süreden bu yana acı olaylar görüldüğünü söyledi. Düzgün, Suriye’deki iç karışıklıkların Türkiye’yi de olumsuz etkilediğini söyledi. 2.5 milyona yakın Suriyeli’nin Türkiye’de konuk edildiğini belirten Vali Düzgün, şöyle devam etti:
 
"Kayseri’de  Suriye, Irak ve diğer ülkelerden gelen yaklaşık 50 bin kişiyi kamu kurumları, STK’lar ve özel sektörün destekleri ile misafir ediyoruz. Geçtiğimiz haftada ülkemizin sınırına kadar yaklaşık 40 bine yakın Türkmen gelerek, Kilis Valiliğimizin koordinasyonunda, yine devletimizin destek ve himayeleriyle hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. Yaklaşık bir hafta öncede Kilis Valimiz ile görüştük. Bu soydaşlarımıza yardımcı olmak için başta gıda, temizlik, yatak vb ihtiyaçlarının karşılanması konusunda bizlerde destek olacağız. Bugün gönderilen 12 TIR’lık bu yardımın öncesinde Büyükşehir Belediyesi, Şeker Fabrikası, Yardım kuruluşlarımız ve siyasi parti teşkilatlarınca gönderilen yardımlar ile son 10 gün içinde Suriye Türkmenlerine 16 TIR’lık yardım konvoyu gönderildi."
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2016, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER