banner9

Türkler Döndü Alman Kaldı...

Almanya’da geçtiğimiz cumartesi günü evlenen ve balayı tatili için İstanbul’a gelen Salih ve Esra İleli çifti, Sultanahmet’te yaşanan canlı bomba saldırısı sonrası İstanbul’dan ayrıldı. Genç çift, balayı tatiline İstanbul yerine Çanakkale’de devam etmeye karar verdi. Tatil için Türkiye’ye gelen Alman vatandaşı Andreas Ulrich ise İstanbul’daki tatiline cuma gününe kadar devam edeceğini söyledi.

Türkler Döndü Alman Kaldı...
 
Patlamadan 10 dakika önce olay yerinden geçtiklerini ifade eden Salih İleli, "Çok korktuk. Ailelerimiz huzursuz oldu. Burada kalıp bu riski yaşamaya değmez. Belki bir daha bir şey olur ya da olmaz. Bu nedenle gitmeye karar verdik" dedi.
 
Almanya’da yaşayan Salih ve Esra İleli çifti geçtiğimiz cumartesi akşamı gerçekleştirdikleri düğünle evlendi. Balayı tatili için İstanbul’u seçen çift, Sultanahmet’te bir otele yerleşti. Ancak genç çift, bu sabah Sultanahmet’te Dikilitaş önünde meydana gelen canlı bomba saldırısı nedeniyle tatillerini yarıda keserek İstanbul’dan ayrılmaya karar verdi.
 
"PATLAMADAN 10 DAKİKA ÖNCE ORADAN GEÇTİK"
 
Almanya’da yaşayan Türk vatandaşı Salih İleli, yaşanan olay nedeniyle çok kortuklarını söyledi. Patlamadan 10 dakika önce olay yerinden geçtiklerini söyleyen Salih İleli, "Eşim patlama sesini duydu, ancak biz o sırada tramvaya binerek Taksim’e gittik. Cumartesi günü evledik, balayı tatili için buraya geldik. 10 dakika önce geçtiğimiz yerde patlama oldu. Çok korktuk. Ailelerimiz huzursuz oldu. Burada kalıp bu riski yaşamaya değmez. Belki bir daha bir şey olur ya da olmaz. Bu nedenle gitmeye karar verdik. İstanbul’dan Çanakkale’ye geçerek tatile burada devam edeceğiz, cumartesi akşamı ise Almanya’ya geri döneceğiz" diye konuştu.
 
Salih İleli ve eşi, Çanakkale’ye gitmek üzere konakladıkları otelden bavullarını alarak ayrıldı.
 
ALMAN TURİST TATİLİNE DEVAM EDECEK
 
Öte yandan, tatil için Türkiye’ye gelen Alman vatandaşı Andreas Ulrich ise İstanbul’daki tatiline cuma gününe kadar devam edeceğini söyledi. Sulltanahmet’te kaldığı otelden patlamayı duyduğunu söyleyen Alman televizyon muhabiri Ulrich, "Sultanahmet Camii’ne geldiğimizde havadaki helikopterleri, etraftaki polisleri farkettik ve sebebini merak ettik. Almanya’dan bir arkadaşımız da telefonla arayıp iyi olup olmadığımızı sordu. ’İstanbul’da terör eylemi olduğunu duymadınız mı?’ diye sorduğunda ’Hiç duymadım’ diye yanıtladım. Arkadaşımdan hikayeyi öğrendikten sonra bölgeye geldik ve polisleri, gazetecileri gördüğümüzde olayı anladık" dedi.
 
Ulrich, “Yaşanan saldırının ardından ülkenize geri dönecek misiniz?" sorusuna ise “Cuma’ya kadar burada olacağız. Neden geri dönelim? yanıtını verdi ve İstanbul’un güvenli bir şehir olduğunu vurguladı.
 
Ulrich, “Türkiye çok nazik ve arkadaş canlısı bir ülke. Seyahatimizin sonuna kadar burada kalacağız" diyerek, terör saldırılarının Berlin’de ve dünyanın her yerinde gerçekleşebileceğini ifade etti.
 
Alman vatandaşı, çocuklarına, “İstanbul’a aile olarak bu defa beraber gelelim" dediğini de ekledi.
Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2016, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER