banner51

Türkiye Şansını Çeyrekte Arıyor

Antalya Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Oda Başkanı Yalçın Sayar, yılbaşı biletlerinde ağırlıklı olarak çeyrek biletlerin talep gördüğünü söyledi.

Türkiye Şansını Çeyrekte Arıyor
Satışların şu an durgun olduğunu aktaran Sayar, "Biletlerin yüzde 80 kadarı çeyreklerden, yüzde 15 kadarı yarım, yüzde 5 kadarı da tam biletlerden oluşuyor. İnsanların biraz da bütçesiyle değerlendirildiği zaman ağırlık çeyrekte görülüyor" dedi. Bazı vatandaşların ’şansımı daha fazla artırırım’ düşüncesiyle tam bilet parasına 4 çeyrek almayı tercih ettiğini belirten Sayar, “Ama kişinin bütçesi uygunsa seri alıyor. Araya tam ile yarım da ilave edebiliyor" diye konuştu.
 
HER BİLETİN ŞANSI AYNI
 
Bazı kişilerin şansını artırmak için kimi zaman İstanbul, Ankara gibi illerin biletlerini tercih ettiğini belirten Sayar şunları söyledi:
 
"İnsanların şansının nerede olduğu belli olmaz. Bazıları büyük şehirlerden bilet getirtiyor. Sadece vatandaşlar değil, bizim bayilerimiz de getirtiyor. Oysa bütün biletler Ankara’da basılıyor. Türkiye’nin dört bir yanına dağıtılıyor. Dolayısıyla her bilete ikramiye isabet etme olasılığı aynı."
 
ÇİLEYİ ÇEKEN BİZİZ
 
Buna karşılık her yıl olduğu gibi bu yılbaşı arifesinde de herkesin piyango bayilerinin ekmeğine göz diktiğini öne süren Sayar, alışveriş merkezlerinde bilet satılmasını eleştirdi. Yılbaşı biletlerinin akaryakıt istasyonlarında promosyon olarak dağıtılmasını da doğru bulmadıklarını kaydeden Sayar, "Milli Piyango bayilerinin ekmeğine göz dikenleri şiddetle kınıyoruz. Yılın 12 ayı çileyi çeken biziz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2014, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER