Türkiye Şampiyonu Olmak İstiyorlar

Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde düzenlenen Türkiye Satranç Şampiyonası’na katılan 14 sporcu, 13 gün sürecek turnuvada Türkiye şampiyonu olmak için hamlelerini yapacak. Şampiyon sporcu Türkiye’yi Avrupa’da temsil edecek.

Türkiye Şampiyonu Olmak İstiyorlar
Gebze Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen 2016 Türkiye Satranç Şampiyonası Lamec Otel’de yapıldı. 13 gün boyunca devam edecek olan şampiyonada 14 sporcu mücadele edecek. Türkiye birincisi olacak sporcu, ülkemizi Avrupa Şampiyonası’nda temsil edecek. Satrancın ustalarını buluşturan şampiyonanın açılış törenine Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ve davetliler katıldı. Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay şampiyonanın açılışında yaptığı konuşmada, "Ben burada bulunan 14 seçkin sporcumuza 13 gün boyunca başarılar diliyorum. Umuyorum ki en doğru hamleleri yapsınlar. Buradan çok güzel anılarla ayrılsınlar" dedi.
 
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ise "Satranç önemli bir spor dalı. Bu sporda beden kullanılmıyor ama neticede beynin ve zihnin çalışma noktasında ciddi bir yetenek gelişmesi anlamında önemli bir spor dalı. Vücudu kontrol eden beyin. Beyin ne kadar gelişirse vücudun kontrolü o kadar sağlıklı ve sıhhatli olur. İnsanların araştırma, geliştirme ve liderlik yapısının oluşma noktasında, strateji oluşturma noktasında, geleceği daha iyi okuyabilme ve geleceği planlayabilme anlamında satranç sporu çok önemli bir spor dalı" diye konuştu.
 
Turnuvada 2006 Kadınlar Avrupa şampiyonu Ekaterina Atalık da yer alırken, yarışma sonunda birinciye 7 bin 500 TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye ise 4 bin TL ödül verilecek.
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2016, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER