Türkiye Kara Teslim Oldu!

Türkiye’nin bazı illerinde kış kendisini kar yağışıyla göstermeye başladı. Çoğu illerde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Kayseri’de, dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışına hazırlıksız yakalanan sürücüler yolda kaldı.

 
Kayseri’de beklenen kar, akşam saatlerinde etkisini gösterdi. Şehir merkezinde yağmur şeklinde olan yağış yüksek kesimlerde kar şeklinde etkili oldu. Erciyes Kayak Merkezi yolunda tipi etkili olurken, kar yağışına hazırlıksız yakalanan birçok sürücü yolda kaldı. Belediye ekiplerinin yol açma çalışmalarına rağmen zincir bulundurmayan sürücüler, Erciyes Kayak Merkezi’ne çıkamadı.
 
Erciyes Kayak Merkezi yolunda rampayı çıkamayan birçok sürücü, ters şeritten şehir merkezine geri dönerken, kontrolsüz inen bir otomobil otobüs durağına çarparak durabildi.
 
KÖY YOLLARI ULAŞIMA KAPANDI
 
Kars’ta, ise gece başlayan kar ve tipi hayatı olumsuz etkilerken tipiden çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı.
 
Görüş mesafesinin sıfır olduğu kentte çok sayıda köy yolunun Kars’la bağlantısı kesildi. Tipiden dolayı erken saatlerde dışarı çıkan vatandaşlar zor anlar yaşadı. İlerlemekte güçlük çekenlerin çoğu evlerine geri dönmek zorunda kaldı.
 
Kars’ta etkili olan kar yağışı ve tipiden dolayı Kars-Digor-Iğdır, Kars-Sarıkamış-Erzurum ve Kars Ardahan karayolunda görüş mesefesi sıfırın altına düştü. Kente bağlı çok sayıda köy yolu tipiden dolayı ulaşıma kapandı. Hava sıcaklığının eksi 10 derece olduğu Kars’ta kar yağışı ve tipinin ilerleyen saatlerde daha da etkili olacağı kaydedildi.
 
Öte yandan trafik ekipleri, şehir dışına çıkan birçok aracı geri çevirdi. Kars Iğdır karayolunda bulunan Hanlar Geçidi’nde ulaşım kontrollü sağlanıyor. Kars Ardahan karayolu Boğatepe mevkiinde ulaşım zaman zaman duruyor.
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2013, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER