Türk Kardiyoloğa Akademi Üyeliği

Sivas’taki Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Mehmet Birhan Yılmaz’a Amerikan Kardiyoloji Koleji tarafından ’Akademi üyeliği’ unvanı verilecek.

Türk Kardiyoloğa Akademi Üyeliği
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mehmet Birhan Yılmaz’a uluslararası çalışmalarından dolayı ’Akademi üyeliği’ unvanı verilmesi kararlaştırıldı. Prof.Dr. Yılmaz’ın akademi üyeliği beratını, 16 Mart 2015 tarihinde San Diego’da düzenlenecek olan Amerikan Kardiyoloji Kongresi’nde cübbe giyerek teslim alacağı ifade edildi.
 
"10 YILLIK BİRİKİMİN SONUCU"
 
Prof. Dr. Yılmaz, bu yeni unvanının Amerika’nın en prestijli kardiyoloji cemiyetlerinden bir tanesinin verdiğini belirterek akademi üyeliğinin yalnızca uluslararası akademik başarıları olan ve uzmanlık alanında kendini kanıtlamış insanlara verildiğini ifade etti. 2 Şubat’tan itibaren bu unvanı kullanabildiğini ifade eden Yılmaz, şöyle dedi:
 
"Bana bu unvanı getiren aslında tek bir çalışma değil. 10 yıllık bir birikimin sonucu. Bu unvan Türkiye’de çok az kişiye verilmiş durumda. Ülkemizde de çok saygın, iki elin parmaklarının sayısını geçmeyecek kadar hocamızda var bu unvan."
 
Bu arada, Prof.Dr. Yılmaz 2010 yılında Avrupa Kardiyoloji Cemiyeti akademi üyeliğine seçilmiş, 2012 yılında ise kalp yetersizliği konusunda yaptığı çalışmalarla TÜBİTAK’ın teşvik ödülünü almıştı.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER