Türk Kadınlar Birliği Üyeleri Gaziantep'te

Türk Kadınlar Birliği üyeleri, ’Kadınlara seçme ve seçilme hakkı’ verilmesinin 80’inci yıl dönümünü Gaziantep’te kutladı.

Türk Kadınlar Birliği Üyeleri Gaziantep'te
Tark Kadınlar Birliği Başkanı Sema Kendirci Urman ile birliğin çeşitli kentlerdeki şubelerinden gelen kadınlar sabah saatlerinde Gaziantep’te bir araya geldi ve Demokrasi Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ile bazı CHP’lilerin de katıldığı törende konuşan Türk Kadınlar Birliği Başkanı Sema Kendirci Urman, kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmasının çok önemli bir devrim olduğunu belirterek, "Tüm karar ve yönetim mekanizmalarında eşit katılım hakkına sahip olmamıza olanak tanıyan bu çok önemli devrimi gerçekleştiren Atatürk’ü minnet ve şükranla anıyoruz" dedi.
 
Türk Kadınlar Birliği Gaziantep Şube Başkanı Güler Ozboya ise TBMM’deki 550 milletvekilinden 78’inin, 26 bakandan ise sadece birinin kadın olduğuna dikkat çekerek, "Bu tablo Anayasa ve yasalar önünde kadın ile erkeğin eşit olduğunu söylemek mümkün değildir" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER