banner24

Türk Gününe Çanakkale Damgası!

New York'ta her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'Türk Günü Yürüyüşü'ne bu yıl Türkiye'den il olarak sadece Çanakkale katıldı. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen ve Amerika'da yaşayan Türkleri bir araya getiren bu yılki yürüyüş 19 Mayıs’a denk geldiği için daha görkemli kutlandı.

Türk Gününe Çanakkale Damgası!

Manhattan'in ünlü Madison Avenue caddesinde yapılan yürüyüş kortejinde Çanakkale’yi kırmızı-beyaz renklerle süsledikleri bir araba ile Çanakkale inşaatçılar ve yapı müteahhitleri birliği "Çimder" temsil etti. Çimder başkanı Barış Güven Yüksel’in organize ettiği etkinlikte, ÇİMDER üyesi yaklaşık 20 kişilik delagasyon, taşıdıkları "Barış Kenti Çanakkale" pankartlarıyla tüm dünyaya barış mesajları verdi.

Çanakkale Belediyesi adına başkan yardımcısı Muharrem Erkek'in de katıldığı yürüyüşte, Çanakkale valisi Güngör Azim Tuna ve AK parti Çanakkale milletvekili Mehmet Danış da New York'a gelerek ÇİMDER'e destek verdi.

Türk yürüyüşünde İzmir'den "EXPO" gönüllüsü bir grup da yer aldı. Turizmci İnci Bingöl'ün liderliğinde çoğunluğunu Karşıyakalı bayanların oluşturduğu grup, taşıdıkları pankartlar ve dağıttıkları broşürlerle İzmir'in "EXPO 2020" adaylığını tanıttılar. Çanakkale'den yürüyüş kortejine büyük bir araba ile katılan CİMDER de, güzel bir Ege dayanışması sergileyerek, yürüyüş sırasında EXPO İZMİR bayrakları sallayarak İzmir'e destek verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2012, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER