Turizm Kenti Antalya'dan Kurban Manzaraları

Turizm kenti Antalya’da kurbanlar belediyelerin gösterdiği kurban kesim alanlarında kesildi. Ailelere, kesimi izlemesi dahi sakıncalı olan çocukları yardım etti. Bazı küçük çocuklar kan gölünün üzerinde oyunlar oynadı.

Turizm Kenti Antalya'dan Kurban Manzaraları
 
Antalya’da bayram namazının ardından kurbanlarını kestirmek için belediyelerin hazırladığı toplu kesimhanelere akın eden Antalyalılar, bir yandan kurbanlarını kestirdi, bir yandan da akrabalarıyla bayramlaştı. Sabah saatlerinden itibaren belediyelerin tahsis ettiği 20 kurban kesim noktası, vatandaşın akınına uğradı. Aralıksız çalışan kesim görevlileri, kurbanları kurallara uygun şekilde kesti, sahipleri ise etlerini parçalayarak poşetledi. Bazı vatandaşlar, sıra beklememek için kendi kurbanını kendisi kesti. Büyükbaş hayvan kesimini kendileri yapmak isteyen vatandaşlar, hayvanı yere yatırırken ilginç görüntüler ortaya çıktı. Belediye ekipleri gün boyunca kesimhaneleri temiz tutmak için çalıştı. Kesilen her kurbanın ardından kan akan bölgeye su tutulup paspas çekilerek temizlik yapıldı. Kesim alanlarında ilgili belediyelerin zabıta ekipleri kesim sırasında hayvanlara eziyet edilmesini önlemek için hazır bulundu.
 
ÇOCUKLAR DA İZLEDİ
 
Kesimhanelerde kurban kesimi yapılırken mahalle aralarında ve evlerinin bahçesinde ender de olsa kurban kesenler de oldu.
 
Ailelere, kesimi izlemesi dahi sakıncalı olan çocukları yardım etti. Bazı çocuklar hayvanların kesim anında yüzlerini elleriyle kapatırken bazıları da kesimi uzaktan izledi. Bazı küçük çocuklar kan gölünün üzerinde oyunlar oynarken yaşları büyük çocuklar ise kurban etlerini taşımak için ailelerine yardım etti.
 
 
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER