banner51

Tunceli'de Polis 'Hızır Lokması' Dağıttı

Tunceli’de Alevi geleneğine göre Şubat ayının ortasında tutulan üç günlük Hızır orucundan sonra dağıtılan ve halk arasında ’niyaz’ olarak bilinen Hızır lokması dağıtımını bu kez Tunceli polisi yaptı. Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’ne bağlı polislerin lokma dağıttığı bir kişi, polislere, "Sizden rica ediyorum gençlere fazla gaz sıkmayın" dedi.

Tunceli'de Polis 'Hızır Lokması' Dağıttı
Tunceli Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, Türkiye’de bir ilke imza atarak, sokaklarda ve vatandaşları evlerinde ziyaret ederek Hızır lokması dağıttı. Polislerin tepsiler içinde lokma dağıttığını gören vatandaşlar şaşırırken,  uygulamadan da memnun kaldıklarını söylediler.
 
GENÇLERE FAZLA GAZ ATMAYIN
 
Yenimahalle semtinde evinin bahçesinde dinlenirken polisin kendisine verdiği Hızır lokmasını alan adının yazılmasını istemeyen 80 yaşındaki kişi, "Polisin ilk kez Hızır lokması dağıttığına şahit oldum. Tabii ki yeryüzünde herkes Hızır’ı bilir. Ancak sizden de bir ricam var. Gençlerimize çok fazla gaz atıyorsunuz. Yazıktır bu gençlere fazla gaz atmayın. Onlar bizim geleceğimiz, onlar kendi haklarını arıyorlar. Tunceli’de de hiçbir zaman gaz kullanılmasın. Emniyet Müdürü bu konuda yardım etsin. Siz bizim yanımızda vatandaşın yanında olursanız biz de sizin yanınızda oluruz. Siz bizim polisimizsiniz siz bize lazım olursunu." dedi.
 
HER ZAMAN HALKIN YANINDAYIZ
 
Lokma dağıtımına katılan polis memuru Cihan Demir, "Amca bu dileklerinin kabul olması için dua et. Hızır oruçlarındayız. Sen dua et kabul olur mutlaka. Biz Tunceli emniyeti olarak her zaman halkımızın yanındayız, halkımızın değerleri bizim başımızın tacıdır. Halka hizmet hakka hizmet anlayışı ile görev yapıyoruz. Bu önemli ve kutsal günlerde halkımızı ziyaret edip, hem yardımcı olmak istiyoruz, hem sorunlarını dinliyoruz" diye konuştu.
 
Tunceli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler hafta sonuna kadar il genelindeki bütün mahallelerde Hızır lokması dağıtmaya devam edecek.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2014, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER