banner9

Tunceli Şehitlerine Uğurlama Töreni

Tunceli’nin Çemişgezek İlçesi Aliboğazı Mevkii’nde dün gerçekleştirilen operasyon kapsamında çıkan çatışmada ağır yaralanan ve Elazığ’da kaldırıldıkları hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuşlar; Yakup Özel ve Burhan Acar için Elazığ’da uğurlama töreni düzenlendi.

Tunceli Şehitlerine Uğurlama Töreni
 
Elazığ Havalimanı’nda düzenlenen törene, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Vali Vekili Mehmet Fevzi Dönmez, 8’inci Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Salih Karataş, askeri erkan ve daire müdürleri katıldı. Törende konuşan Tunceli valisi Kaymak, dün saat 10.00 sıralarında Hozat ile Çemişgezek arasında Aliboğazı Deresi bölgesinde yapılan arama tarama faaliyetleri sırasında güvenlik güçleri ve terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuşlar; Yakup Özel ve Burhan Acar’ı son yolculuğuna uğurlamak üzere toplandıklarını söyledi. Vali Kaymak, milletin birlik beraberliğine, ülkenin bölünmez bütünlüğüne göz diken ve hain emeller peşinde koşan vatan hainlerine çağrı yaptığını belirterek, şöyle dedi:
 
"Bilsinler ki, bizler var olduğumuz müddetçe sinsi plan ve emellerine asla ulaşamayacaklardır. Bu kapsamda Tunceli’de sürdürülen terörle mücadelede 100’ün üzerinde terörist etkisiz hale getirilmiştir. Mücadelemiz yaz- kış demeden sürecektir. Uzun yıllar girilmeyen Aliboğaz’ına da kahraman askerlerimiz girmiş ve 8 teröristi etkisiz hale getirmiştir. Buradan dağlardaki teröriste sesleniyorum; Gelin Türk adaletine teslim olun. Yoksa bu dağlarda pisi pisine öleceksiniz. İster PKK, DEAŞ ve FETÖ nereden gelirse gelsin necip milletimiz vatan uğruna canını hiçe sayarak karşılığını her zaman verecektir."
 
Yapılan dua ardından şehit Uzman Çavuş Yakup Özel’in cenazesi Gaziantep’e, şehit Uzman Çavuş Burhan Acar’ın ise Denizli’ye uğurlandı.
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2016, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER