banner9

Tüm Sanıklar Beraat Etti

Adana’da belediye adına alınan arazinin eşinin üzerine geçirildiği gerekçesiyle görevi kötüye kullanma suçundan yargılanan Büyükşehir eski Belediye Başkanı Aytaç Durak ile eşi ve kızının da aralarında bulunduğu 8 sanık beraat etti.

Tüm Sanıklar Beraat Etti
Aytaç Durak’ın başkanlığı döneminde belediye hizmetlerinde kullanmak amacıyla 1995’te alınan göle nazır 73 dönüm arazinin imar değişikliği ile konut alanına çevrilip, önce bir kooperatife, sonra da eşi Fahriye Durak’a devredildiği iddia edildi. İddia üzerine, Aytaç Durak, eşi Fahriye Durak, kızı Ayşe Durak Cavcav, yeğeni Anış Ramazanoğlu ile şirketlerinde çalışan Osman Apaydın, Mehmet Tumluer, Veli Üzüm ve Mehmet Kül hakkında ’haksız mal edinmek’ ve ’suça iştirak etmek’ suçlamasıyla 10’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’ne dava açılırken, Durak’ın seçildikten bir yıl sonra görevden alınması suçlamaları arasında bu konu da yer aldı.
 
Karar duruşmasında son sözü sorulan Aytaç Durak, davanın siyasi olduğunu öne sürerek, "Yerel halk da, kamuoyu da bunu biliyor. Belediye başkanlığım döneminde Fettullah Gülen cemaatine bir ayrıcalık yapmadım. Bu nedenle siyasi bir davadır. Beraatimi istiyorum" dedi.
 
Mahkeme hakimi, tüm sanıkların beraatine karar verdi.
Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER