'Tüm Haklarımızı Kullanacağız'

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sonrası yapılan açıklamada Suriye tarafından Türk jetinin düşürülmesi ile ilgili olarak uluslararası hukuktan doğan hakların kullanılacağı belirtilirken, 'Türkiye'nin bu saldırgan eylem karşısında uluslararası hukuktan kaynaklanan tüm haklarını mahfuz tutarak kararlılıkla hareket edeceği vurgulanmıştır' denildi.

'Tüm Haklarımızı Kullanacağız'

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığında Çankaya Köşkü'nde yapılan Milli Güvenlik Kurulu'nun haziran ayı olağan toplantısı sona erdi. 5 saat süren toplantı sonrası yazılı açıklama yapıldı. Türk jetinin Suriye tarafından düşürülmesiyle ilgili uluslararası hukuktan kaynaklanan hakların kullanılacağına dikkat çekilirken, 'Test ve eğitim görevi icra eden silahsız bir uçağımızın 22 haziran 2012 tarihinde uluslarası hava sahasında Suriye tarafından vurulması olayı ayrıntılı olarak ele alınmış, Türkiye'nin bu saldırgan eylem karşısında uluslararası hukuktan kaynaklanan tüm ham haklarını mahfuz tutarak kararlılıkla hareket edeceği vurgulanmıştır' denildi.

TERÖR EYLEMLERİ, ÇÖZÜME YÖNELİK SAĞDUYULU ADIMLARI SABOTE EDEMEYECEK
Terörle mücadele konusununda ele alındığı toplantıda, terör eylemlerinin atılacak adımları sabote edemeyeceği ifade edilirken, 'Terörle mücadeleye, bugüne kadar olduğu gibi kapsamlı ve çok yönlü bir yaklaşımla, bütün imkanlar seferber edilerek, en güçlü şekilde ve aynı kararlılılkla devam edileceği vurgulanmıştır. Terör eylemlerinin, toplumsal barışın tesisi ve sorunun çözümüne yönelik irade ve bu yönde atılacak sağduyulu adımları sabote edemeyeceğinin altı çizilmiştir' denildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2012, 21:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER