Tüm Bilgilere Küpesi ile Ulaşılabiliyor

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Kayseri İl Müdürü Özkan Kayacan, Kurban Bayramı için gerekli önlemleri aldıklarını belirterek, "Vatandaşlarımızın daha sağlıklı kurban alabilmeleri için ’0-352-33821/ 44-3 hattını kurduk. Bu hattı arayanlar kurbanla ilgili bilgi alabilecek" dedi.

Tüm Bilgilere Küpesi ile Ulaşılabiliyor
Kayseri Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı için bir dizi önlem alırken sağlıklı kurban almaları ve rahat kesmeleri için telefon hattı tahsis ettiklerini Türkiye’nin her yerinden arayanların aldıkları hayvanın küpesindeki numara sayesinde kurbanları hakkında bilgi sahibi olabileceklerini bildirdi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Kayseri İl Müdürü Özkan Kayacan, şöyle dedi:
 
"Kurban pazarlarında 2’şer veterinerimiz kurban bayramının ilk gününe kadar hizmet verecek. İlk günde Kayseri genelindeki tüm kesimhanelerde ve Pazar yerinde seyyar kesimhane olarak belirlenen yerlerde veterinerlerimiz hizmet verecek. Tahsis ettiğimiz hattı arayanlar kurbanın kulak küpesinden hayvanın sorgulamasını yapabilecek. Tüm Türkiye’deki alınan hayvanların kulak küpesinden bu numaradan sorgulayarak, hayvanlarının ırk, cins, sahibi ve yapılan aşılarını öğrenebilecek.
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2014, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER