banner51

Trende Kitap Okudular

Türk Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, toplumda kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve tren yolculuklarına önemini artırmak amacıyla derneğin yönetim kurulu üyeleriyle birlikte trende hem yolculuk yaptı hem de kitap okudu.

Trende Kitap Okudular
 
Manisa Garı’nda bir araya gelen Türk Dil ve Edebiyat Derneği üyeleri, merhum yazar Bahaddin Özkişi’ye ait çeşitli kitapları alarak İzmir Mavi Treni’ne bindi. Trene binmeden önce bir açıklama yapan Türk Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Özdağ, amaçlarının teknoloji çağında unutulmuş kitap okuma alışkanlığını tekrar kazandırmak olduğunu söyledi. Milletvekili Özdağ, "Gelişen teknolojiyle ve bilgiye kısa bir şekilde ulaşmamız nedeniyle artık kitap okumayan bir toplum haline geldik. Bu nedenle de Türk edebiyatımızda geri saflarda kalmaya başladı. Ayrıca her gün trafik kazalarında bir vatandaşımız hayatını kaybediyor. Özellikle şehirler arası ulaşımlarda vatandaşlarımızın kendi araçları yerine treni tercih etmelerini tavsiye ediyoruz. Hem güvenli hem de huzurlu bir yolculuk yapabilecek. Etkinliğimizin bir amacıda vatandaşlarımızın seyahatlerinde treni tercih etmelerini çağrısında bulunmak. Kitap okumaya ve treni tercih etme konusundaki mesajımızı bir etkinlikte birleştirdik. Trende yolculuk yaparak kitap okuyacağız" dedi.
 
Özdağ, Manisa Garı’ndan Alaşehir’e kadar yaklaşık 30 kişiyle trenle yolculuğu yapıp, merhum yazar Bahaddin Özkişi’nin kitaplarını okuyacaklarını söyledi. Özdağ, Alaşehir’den de otobüsle Demirci’ye geçerken de kitap okumaya devam edeceklerini söyledi.
 
Özdağ’ın açıklamasının ardından etkinliğe katılan dernek üyeleri ve öğrenciler trendeki yerlerini alıp, kitap okumaya başladı.
 
Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2014, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER