banner51

Trafodan Yağ Çalarken Yakalandı

Adana’da elektrik trafolarının soğutma motorlarındaki yağı çaldıkları iddia edilen 3 şüpheliden 28 yaşındaki Yusuf Özcomart yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin, kiraladıkları hafif ticari aracın üzerine ’TEDAŞ’ amblemi yapıştırıp, plakasını da siyaha boyayarak hırsızlık yaptıkları ortaya çıktı.

Trafodan Yağ Çalarken Yakalandı
12 Ocak’ta, merkez Seyhan İlçesi’nde oturan bir kiş, evinin yakınındaki trafonun önünde siyah plakalı ve üzerinde TEDAŞ amblemi bulunan bir hafif ticari aracın durduğunu fark etti. Araçtan ve içindekilerden şüphelenen bu kişinin ihbarı üzerine Hırsızlık Bürosu ekipleri trafonun yanına geldi. Polisin geldiğini fark eden 2 kişi araca binip kaçtı.
 
İzlerini kaybettiren şüphelilerden Yusuf Özcomart, daha sonra polis tarafından yakalanırken, 01 LE 910 plakalı araç da terk edilmiş olarak bulundu.
 
Polislere TEDAŞ görevlisi olduğunu söyleyen Özcomart, görevli olduğunu belgeleyemeyince gözaltına alındı. Kiralık olduğu belirlenen araçta yapılan incelemede ise plakanın ayakkabı boyasıyla siyaha boyanıp resmi araç görüntüsü verildiği, üzerindeki TEDAŞ ambleminin de çıkartma olduğu saptandı.
 
12 TRAFODAN YAĞ ÇALMIŞLAR
 
Yusuf Özcomart, emniyetteki sorgusunda trafolardaki kabloları soğuk tutmaya yarayan ve mazot ile eşdeğer olan yağı çalıp sattıklarını itiraf etti. 12 elektrik trafosunun yağını çaldığı iddia edilen şüphelilerin, litresi 7-8 lira olan yağı 1.5- 2 lira arasında minibüs sürücülerine sattıkları belirtildi. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Özcomart için denetimli serbestlik yasası uygulanarak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olayla bağlantısı olduğu iddia edilen 38 yaşındaki Mustafa Özcomart ile Cuma Taş’ın yakalanması için ise çalışmalar devam ediyor.
 
YAĞSIZ TRAFO YANIYOR
 
Öte yandan TEDAŞ yetkilileri, trafoların sağlıklı bir şekilde çalışması için yağın olması gerektiğini belirterek, "Trafolarda yağ çalındıktan sonra elektrik kesiliyor. Yağ olmaması nedeniyle soğutma sistemi çalışmayan trafolar kısa bir süre sonra yanıyor" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2015, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER