Trafik Polisinden Sürücüye Sağ Kroşe

Trafik polisiyle bir sürücü arasındaki anlaşmazlık adliyeye taşındı. Cavit Ünal adlı sürücü caddenin fotoğrafını çekeceği sırada " Trafiğe kapatılmış yol "tartışması yaşadığıTrafik polisi tarafından yumruklandığını söyleyerek şikayetçi oldu. Ünal haklılığının delili olarak tatışmanın yaşandığı sokakta bulunan güvenlik kamerası görüntülerini de savcılığa verdi.

Trafik Polisinden Sürücüye Sağ Kroşe
Dün sabah Bağdat Caddesinden Bostancı sahil yoluna çıkan sürücüler iki trafik polisi tarafından durduruldu. Trafiğin durdurulma sebebini öğrenmeye çalışan sürücülerle trafik polisleri arasında zaman zaman tartışma yaşandı. Bu sürücülerden biri de bir şirkette üst düzey yönetici olarak görev yapan 52 yaşındaki Cavit Ünal’dı. Ünal’ın anlattığına göre sonu adliyeyle biten olay sırasında şunlar yaşandı.
 
YÜZÜCÜ OĞLUNU İDMANA GÖTÜRÜYORDU
 
Ünal’ın yanında yıldızlar yüzme Türkiye şampiyonu oğlu vardı. Olumsuz hava koşullarının hakim olduğu sırada onu antrenmana götürüyordu. Ünal o anları, "İki memur durdurdu. Memurun biri hiç karışmadı. Diğeri çok agresifti. ’Bu çocuğu yetiştirmem lazım’ dedim. Hakaretlere devam etti. Ne anamız kaldı, ne bacımız kaldı, Ben antrenmana yetişemeyeceğimizi anlayınca, oğlumu korumak adına arabamı da içine alacak şekilde yolun fotoğrafını çekerken bu memur arkadaş, darp etmeye başladı. Elimden telefonu alıp yumruklamak suretiyle darp etmeye başladı." diye anlattı.
 
"Yol açık beni niye durduruyorsunuz. Belki gerekli yerlere şikayette bulunacağım. En tabii vatandaşlık hakkım bu benim. Yolun resmini çekmek suç mu?" diye tepkisini dile getiren Ünal, trafik polisinin kendisini 500 liralık trafik cezası kesmekle de tehdit ettiğini ileri sürdü.
 
KARAKOLDAKİ POLİSLER YARDIMCI OLDU
 
Olayda oğlunun soğukkanlı davranarak kendisini sakinleştirdiğini söyleyen Cavit Ünal, karakola gittiklerinde de başka bir polis memurunun kendisine yardımcı olduğunu anlattı.
 
KAMERA GÖRÜNTÜLERİNİ BULDU, ONLARLA SAVCININ KAPISINI ÇALDI
 
Bugün oğluyla birlikte Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na giden Cavit Ünal, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na polis memuru hakkında suç duyurusunda bulundu. Ünal, bir işyerinin güvenlik kamerasından olay anına ait görüntüleri de savcılığa teslim etti. Ağzına aldığı yumruk nedeniyle darp raporu aldığnı söyleyen Ünal, olaya tanık olan bazı vatandaşların da kendisi için şahit olmayı kabul ettiklerini söyledi. Savcılık olay hakkında soruşturma başlattı. Görüntülerde, yol kontrolü yapan polisler, sürücünü park ettiği araçtan çıkışı, polisin ona doğru hızla ilerlemesi ve elini savurması görünüyor.
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER