banner51

Trabzon'da 40'ıncı 'sessiz Çığlık' Eylemi Yapıldı

Trabzon’da Balyoz davası hükümlülerinden Trabzonlu Koramiral Deniz Cora, Tümamiral Ahmet Sinan Ertuğrul, Kurmay Albay Mustafa Önsel, Jandarma Albay Engin Çırakoğlu ve Yarbay Yunus Nadi Erkut için ’Vardiya Bizde Platformu’ tarafından düzenlenen ’Sessiz Çığlık’ protesto eyleminin 40’ıncısı gerçekleştirildi.

Trabzon'da 40'ıncı 'sessiz Çığlık' Eylemi Yapıldı
 
Atatürk Alanı’nda ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan yaklaşık 50 kişi çeşitli sloganlar atarak tepkilerini dile getirdi. Atatürk Anıtı önündeki merdivenlere Balyoz davasında hüküm giyen komutanların fotoğrafları ile "Orduya uzanan eller kırılsın", "Balyoz davası düzmece bilgiler üzerine kurulmuş bir davadır", "Adalet hemen şimdi", "Türkiye uyuma vatanına sahip çık", "Sahte CD’leri kim üretti?" yazılı dövizler asıldı.
 
Eylemde konuşan Kurmay Albay Mustafa Önsel’in dayısı Hayrettin Kalay, "5 nolu CD’nin Tübitak tarafından sahte olduğu ortaya çıkarılmış olmasına rağmen bu vatanın evlatları hala demir parmaklıkların ardındadır. Bu hukuksuzlukların hesabını kim verecek? Savcı Zekeriya Öz bir zamanlar kahramanıydı bu hükümetin. Şimdi ne değişti? Savcı Öz’e ne oldu? Bolu’ya giderek hesaptan kurtuldu mu? Hesap verecekler" diye konuştu. Konuşmaların ardından eylem  yapılan duayla sona erdi.
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2014, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER