banner51

Topladıkları Paralarla Ortadan Kayboldular

Hatay’da ’Hacı TOKİ’ diye tanınan ve ev yapma vaadiyle 482 kişiden yaklaşık 15 milyon TL topladığı öne sürülen 3 kardeş ortadan kayboldu.

Topladıkları Paralarla Ortadan Kayboldular
 
Hatay’ın merkez Antakya İlçesi’nde yıllardır konut yapan ve konutları sorunsuz bir şekilde teslim etmesinden dolayı herkesin güvenini kazanan müteahhit kardeşler D.A., B.A. ve S.A., son olarak 2009’da 4 bloktan oluşan yeni bir konut projesine başladı. Hem konut yapmalarından hem de hacca gitmelerinden dolayı kentte ’Hacı TOKİ’ diye tanınan 3 kardeş, iddiaya göre yaptıkları dairelerin satışına başladı. Ev almayı düşünen vatandaşlara hızla yükselen konutların inşaatını göstererek güven kazanan müteahhitler, 482 kişiye daire satıp, 16 bin TL ile 120 bin TL arasında para topladı. Ancak 3 yılda tamamlanacağı sözü verilen konutlar zamanında teslim edilemedi.
 
HATAY’I TERK ETTİLER
 
Aradan 5 yıl geçmesine rağmen konutların bitmemesi üzerine vatandaşlar, dün Mehmet Kafadar Caddesi’ndeki şirkete gitti ancak şirketin kapalı olduğunu gördü. Dolandırma korkusunu yaşayan vatandaşlar bunun üzerine kardeşlerin evine gitti. Mağdurlar, kardeşlerin aileleriyle birlikte kentten ayrıldıklarını öğrenince şoke oldu. 3 kardeşin 482 kişiden yaklaşık 15 milyon TL para toplayıp kaçtıklarını öne sürüldü.
 
’MAĞDUR DURUMDAYIZ’
 
Ev sahibi olma umuduyla D.A., B.A. ve S.A.’ya para veren vatandaşlar, ellerindeki sözleşmeler ve ödeme yaptıklarına dair senetlerle bitmeyen konutların önünde bir araya geldiler. Burada ailelerinin rızkından keserek biriktirdikleri paraları ev sahibi olma ümidiyle müteahhide ödediklerini belirten vatandaşlar, dolandırılma korkusu yaşadıklarını söyledi. 3 yıl önce müteahhide para ödemeye başladıklarını anlatan Fatma Tuzsuz, "Biz 3 yıl önce 55 bin lira ödeme yaparak ev aldık. 5 yıl oldu hala ev bitmedi. Sürekli bizi erteledi. Sözleşme bittiğinde ev kirasını vereceğini söyledi. Bizim haberimiz yoktu, ev kirasını almak için geldiğimizde işyeri kapalıydı. Komşusuna sorduğumuzda çekip gittiğini söyledi. Bir haftadır telefonlara cevap vermiyor. Evlerine gidenlere kimse kapıyı açmıyor. İşyerinin kapısına da kilit vurulmuş durumda. En azından bir açıklama yapılmasını bekliyoruz" dedi.
 
Kardeşlere para verenlerden İrfan Oğuz ise dolandırıldığını belirterek, "Her gelen şahsa aynı daireyi, aynı parseli göstermişler. Şu an telefonları, işyerleri kapalı, evlerini yurtlarını terk etmişler. Bu insanların bir an önce bulunarak bize olan borçlarını ödemelerini istiyoruz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER