Topçular İskelesi Bayrama Hazır

Kurban Bayramı nedeniyle Yalova’nın Topçular iskelesinde yaşanabilecek yoğunluğa karşı İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi (İDO) önlem aldı. Karşılıklı olarak arabalı vapur sayısı 13’den 15’e çıkarılırken, yetkililer sayının artırılabileceğini söylediler.

Topçular İskelesi Bayrama Hazır
Kurban Bayramı nedeniyle tatili fırsat bilen vatandaşlar yollara çıktı. Eskihisar-Topçular Feribot İskelesi’nde hareketlilik oluştu. Geçişin olduğu Yalova’daki Topçular İskelesi’nde trafik yoğunluğunun oluşmadığını söyleyen İDO yetkilileri, iskelenin Yalova kısmındaki sıkışıklığın bayram dönüşü salı günü beklendiğini açıkladılar. İDO yetkilileri uzun kuyrukların oluşmaması için Topçular-Eskihisar arasında karşılıklı olarak çalışan arabalı vapur sayısını 13’den 15’e çıkardıklarını, bayramın son günü bu sayının 17’ye yükseltileceğini açıkladılar.
 
Yalova-Bursa karayolu üzerindeki şehrin girişinde bulunan Tonami Meydanı’nda da bayram yoğunluğunun oluşmaması için çalışmalarını sürdüren Yalova Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin aralıksız olarak çalışmalarını sürdüreceği öğrenildi. 
 
Eskihisar-Tavşanlı hattında taşımacılık yapan İstanbullines isimli firmanın da Kurban Bayramı boyunca 3 hızlı feribotuyla hizmet vereceği bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER